Привіт усім фанатам коміксів, ось ми і підійшли до заключної глави безстрашного детектива міста Готем, що тримає у страху ледь не всю організовану злочинність. Зустрічайте нашого сьогоднішнього гостя Batman: Arkham Knight – це комп’ютерна гра в жанрі Action-Adventure, Stealth розроблена британською студією Rocksteady Studios та видана американською компанією Warner Bros. Interactive Entertainment двадцять третього червня 2015 року на PlayStation 4, Xbox One та PC. Усі "особливості" релізу версії для персональних комп’ютерів ми опишемо трохи пізніше, вона насправді заслуговує особливої уваги.
Сюжетне оповідання гри розпочинається через декілька місяців після фіналу Batman: Arkham City. Визнаний багатьма злочинцями кримінальний король Готему на прізвисько Джокер загинув. Після його кремації, яку провів сам Бетмен, загальний рівень злочинності поступово почав спадати. Але, незважаючи на цей радісний, на перший погляд, факт, наш бравий детектив разом з підрозділами GCPD чекав на новий сплеск криміналу, якого таки й не сталося. Поступово жителі міста повернулися до повсякденного життя, забувши усі ті страшні події, які їм довелося пережити протягом останніх місяців.
Здавалося, що нарешті у Готемі все буде спокійно, але якби не так. На вулиці міста прийшов Хеллоуїн. В цю ніч усі почали радісно святкувати разом з близькими і друзями, переодягаючись у різні костюми та, лякаючи один одного: "It’s ok, to be afraid", чи не так? Несподівано для всіх на сцену вийшов справжній майстер переляку – доктор Джонатан Крейн, відомий вам скоріше під прізвиськом Scarcrow. Цей талановитий та водночас люб’язний психолог вирішив публічно продемонструвати дію свого нового токсину у невеликому ресторані "Pauli's Diner".
Ефект насправді був вражаючий, але на цей раз у поганому сенсі цього виразу. Відразу після цього Джонатан заявив, що планує підірвати біологічну бомбу та заповнити токсином усе місто і на цей раз ніхто не зможе його зупинити. Громадяни не на жарт перелякалися за власні життя, в зв’язку з чим уряд почав масово евакуювати цивільних і вже за пару годин Готем-сіті було повністю ізольовано, а на вулицях знову запанувала злочинність, незважаючи на усі старання патрульних та офіцерів GCPD. Комісар поліції – Джеймс Гордон відразу викликав Бетмена на допомогу, зважаючи на складну ситуацію в місті.
І ось знаменитий детектив без будь-яких сумнівів прибуває на виклик і починає допомагати силам право порядку відновити контроль над вулицями, де вже активно вирують бунти та безчинства. Вже за мить Бетмен рятує офіцера поліції з халепи та ловить першого найманця зі зразком токсину, який віддає для аналізу Барбарі Гордон. Згодом зустрічає Памелу Айслі aka Poison Ivy, яка розкриває йому план кримінальних босів Готему - розібратися з ним раз і на завжди. Складається таке враження, що когось життя зовсім не вчить, зважаючи на події попередніх ігор серії.
Через деякий час головний герой дізнається про заворушення біля заводу Ace Chemicals. Прибувши на місце, знаходить не лише доктора Крейна, а й таємничу особу на прізвисько Arkham Knight, який чомусь дуже сильно бажає йому смерті і здається знає про нього майже все. Цей командир має цілу армію добре тренованих і водночас озброєних до зубів найманців, разом з дистанційними бойовими дронами, бронетранспортерами, вибухівкою та турелями. В процесі подорожі територією заводу, Брюс встигне добряче надавати стусанів усім охочим, підірвати у повітря десяток дронів, врятувати декількох працівників Ace Chemicals.
Разом з цим він добряче надихатися токсину, від чого почне все більше бачити, переживати і знову проходити крізь свої найбільші страхи. Тож тепер Бетмену потрібно буде зупинити усіх кримінальних босів, схопити Scarcrow, розібратися з найманцями і їхніми лейтенантами та загалом навести лад в Готем-сіті, врятувавши усіх від небезпеки. Це означає лише одне – на вас чекає іще одна незабутня пригода. Під час проходження основної сюжетної лінії, Брюс побуває в десятці небезпечних ситуацій, не один раз буде на волосинці від загибелі та зустріне багато знайомих персонажів.
Починаючи з Оракула, Робіна чи Найтвінга, а закінчуючи Дефстроуком та іншим кримінальними босами. І якщо ми вже казали декілька слів про лідерів різних бандитських угрупувань Готему, перейдемо до опису побічних завдань, які відрізняються між собою. Тут все залежить від вашого вибору – хочете йдіть по сліду серійного вбивці Готем-сіті, знешкоджуйте блокпости, дрони, бронетранспортери та міни найманців, рятуйте представників пожежного відділення, заважайте бандитам Харві Дента грабувати банки, громіть склади зброї Пінгвіна або рятуйте Селіну Кайл з полону Едварда Нігми – вибір завжди за вами.
Більшість персонажів, яких ви зустрінете за сюжетом є унікальними, але справжньою зіркою цієї гри є Джокер – прекрасно озвучений Марком Хеміллом. Напевно ви гадаєте, а як саме знаменитий клоун повернувся з мертвих у очах Бетмена - цього ми вам точно не скажемо, але будьте впевнені в тому - він не дасть вам занудьгувати ні на хвилину. Після проходження кожного із завдань ви отримуєте певну кількість поінтів, які витрачаються на поліпшення характеристик персонажа чи збільшення ефективності його гаджетів.
Також в цій небезпечній подорожі, головному герою допоможе його новий костюм – Batsuit v8.03 обладнаний додатковими титановими вставками і новими гаджетами. Ви, як і раніше, можете вільно переміщатися містом, але цього разу розробники додали декілька новацій, беручи до уваги той факт, що його розміри збільшилися втричі, точніше воно стало розділене на три достатньо великі частини – острів Брік, острів Міагані та острів Засновників. І першою новинкою є ваш персональний Бетмобіль, який легким рухом руки перетворюється у потужний танк, обладнаний шістдесяти міліметровою гарматою та системою залпового вогню.
Тож тепер у вас завжди буде вибір – переміщатися містом на своїх двох, перелітаючи від одного будинку до іншого, чи навпаки, розсікати з вітерцем по вулицям у власному авто. До речі, вашого залізного коня можна додатково поліпшувати, збільшуючи його максимальну швидкість, броньовий захист, генератори енергії ракетних систем або встановлювати спеціальний вірус, котрий буде перепрограмувати ворожі бойові дрони – усе це неодмінно стане у нагоді. Також, цей транспортний засіб неабияк допоможе у смертельних перегонах Ріддлера та пошуку його трофеїв.
Згодиться він і для транспортування супер-злодіїв до поліцейського відділку, кожного з яких ви самотужки закриєте за ґратами камери. Як кажуть, дрібниця, а приємно!
Деяким незначним змінам піддалася і бойова система. У більшій мірі вона залишилася такою, як і в попередніх іграх серії – Бетмен й досі спокійно набиває пики усім супротивникам, ухиляючись чи блокуючи ворожі удари, але скоріше розробникам цього було замало і вони додали декілька унікальних можливостей.
Так, наприклад, натиснувши певну комбінацію клавіш, під час бійки, головний герой без особливих зусиль скине на будь-якого супротивника люстру, вдарить його обличчям об електрощит чи кине на голову бідолахи уламок вентиляційної шахти. Декілька новинок спостерігається і у стелс механіці - вухастий детектив, як і раніше безшумно нейтралізує озброєних бандитів, підкравшись до них зі спини чи захопивши їх зненацька зверху. Але зараз у арсеналі Бетмена з'явилася нова механіка під назвою "Fear Multi-Takedown", що дозволить буквально за декілька секунд розправитися з групою від трьох до п’яти озброєних осіб, всього одним натиском кнопки миші.
Не стане зайвим і новий гаджет – синтезатор мови, за допомогою якого можна емітувати голос різних кримінальних-босів, тим самим, водячи в оману їхніх підлеглих. Вороги також не стоять на місці, а змінюються з плином сюжетної лінії. Якщо на початку вам зустрічаються лише рядові супротивники, то вже ближче до середини гри будьте готові до зустрічі з медиками, котрі швидко приводять до тями власних колег або оточують їхню броню спеціальним електричним полем, важкими гормилами закутими у спеціальні костюми та озброєні електричними рукавицями, мечами чи шестиствольними кулеметами, солдатами з особливим устаткуванням, що приховує їх від дії сканера Бетмена.
А зараз перейдемо до недоліків цього ігрового проекту. Пам’ятаєте на початку ми писали про те, що PC-версія заслуговує особливої уваги і це правда. Оскільки саме вона стала основним недоліком і добряче зіпсувала репутацію, як розробників так і видавця. Було це рішення когось з топ-менеджменту Rocksteady Studios або звичайне бажання Warner Bros. Interactive Entertainment зекономити на витратах - ми не знаємо. Кому у голову взагалі прийшла ця геніальна ідея – віддати на портування гру такого масштабу сторонній американській студії Iron Galaxy Studios, яка налічувала всього дванадцять співробітників, а куди дивилися представники відділу QA – риторичне питання.
Не дивно, що якість портування, м’яко кажучи, була нижче плінтусу. В день релізу гра не могла видати хоча б стабільні тридцять кадрів в секунду на топовому залізі у той час, робоча планка була всього в десять FPS, що автоматично не дозволяло юзерам комфортно зіграти у цей ігровий проект. Додайте до цього велетенську кількість глюків, багів, вильотів, проблеми з анімацією багатьох NPC, пропажу деяких текстур ігрових рівнів, їхню низьку якість загалом - як наслідок, сотні, якщо не тисячі негативних відгуків у Steam разом зі справжньою хвилею критики.
Спочатку ситуацію намагалися виправити випуском нових драйверів, але зрозумівши, що це жодним чином не виправляє стан гри, вже двадцять четвертого червня, всього через один день було прийнято рішення про зняття PC - версії з продажу, а за грою відразу міцно закріпився інтернет-мем про дванадцять індусів. Представники Warner Bros. Interactive Entertainment не раз вибачалися перед покупцями за відверто кепську якість кінцевого продукту і відразу запропонували повернути гроші усім охочим.
Зазвичай у такому випадку на грі ставлять хрест, але, на щастя, не цього разу. Розробники почали власними силами лагодити її, випускати багаточисленні патчі, а для того, щоб привести все до ладу знадобилося більше чотирьох місяців. І вже з двадцять восьмого жовтня 2015 року гра знову з’явилася на поличках магазину Steam. Правду кажучи, зараз PC – версія вже не виглядає так кепсько та разом з цим не має й близько тих проблем, які переслідували її в день офіційного релізу.
В цілому Batman: Arkham Knight вийшов чудовим ігровим проектом, що лаконічно завершив усі лінії різних персонажів, розпочатих ще у Batman: Arkham Asylum, Batman: Arkham City і навіть Batman: Arkham Origins. Без перебільшення прекрасний фінал історії пригод Темного Лицаря, що не залишив багатьох фанатів розчарованими. Чи варто витрачати на цю гру власний час та кошти – вирішуйте самі для себе, а ми, як завжди, побажаємо усім нашим читачам удачі та до зустрічі у наступному випуску! |