Pro Games | Огляди комп`ютерних ігор

Pro-games: історії, відкриття, розваги ігрової індустрії.

Огляди комп`ютерних ігор в жанрах: 3D-шутери, шутери від першої і від третьої особи, тактичні шутери, слешери, аркади, стелс-екшн, симулятори, економічні, стратегії в реальному часі і покрокові стратегії, варгейми, глобальні стратегії, пригоди, рольові ігри, тактичні РПГ, головоломки і онлайнові ігри"

Pro-Games | m.korsun@ukr.net

Огляд комп`ютерної гри Beyond Good & Evil
Скріншот 1 - огляд комп`ютерної гри Beyond Good and Evil

Привіт усім читачам нашого сайту та фанатам комп’ютерних ігор.  Як ви всі добре знаєте, не так давно на виставці Е3 2017 була вже вкотре анонсована Beyond Good & Evil 2, але ця гра знаходиться ще дуже далеко від повноцінного релізу і не буде об’єктом нашого огляду. Натомість нас зацікавив зовсім інший ігровий проект, саме той, який вийшов майже повних п'ятнадцять років тому. Пані та панове, зустрічайте нашого сьогоднішнього гостя Beyond Good & Evil – це комп’ютерна гра в жанрі Action-adventure розроблена спільними зусиллями студій Ubisoft Montpellier, Ubisoft Milan та видана французькою корпорацією Ubisoft одинадцятого листопада 2003 року на PC, Nintendo GameCube, PlayStation 2 та Xbox.

Скріншот 2 - огляд комп`ютерної гри Beyond Good and EvilСюжетні події гри розгортаються у 2435 році на теренах зовсім невеликої, мирної гірничо-добувної планети Hillys розташованої десь у Системі 4. Майже повністю покрита водою, як і наша рідна Земля, розділена на декілька великих материкових частин, вона слугує домівкою для людей та антропоморфних тварин, що не один рік живуть пліч опліч у радості і злагоді. Саме тут на одному з островів, неподалік від міста, проживає наша головна героїня –  зеленоока дівчина років двадцяти на ім’я Jade. Вже не один рік вона допомагає своєму дядечку Pey’j-у при роботі у притулку для одиноких дітей, який являє собою невеликий декілька поверховий маяк.

Скріншот 3 - огляд комп`ютерної гри Beyond Good and EvilЗаймаючись у вільний час йогою та фотографуючи все довкола, леді у зеленому вбранні час від часу виходить на прогулянки зі своїм вірним пухнастим і білосніжним чотириногим другом на прізвисько "Woof", якого інколи не цурається називати величеньким ходячим мішечком з блохами. Все змінюється одного дня, коли на планету нападає раса інопланетних паразитів іменованих DomZ. Ці бридкі та безжалісні створіння стають справжніх кошмаром для місцевих жителів, оскільки починають тероризувати і атакувати їх раз у декілька годин, забираючи з собою декілька десятків жертв та зникаючи у невідомому напрямку.

Скріншот 4 - огляд комп`ютерної гри Beyond Good and EvilНа виручку регулярній армії у боротьбі з незваними загарбниками приходить незалежний елітний військовий корпус найманців "Alpha Section", котрим вже не один рік командує відважний та талановитий генерал Kehck. Він з впевненістю заявляє усім жителям планети, що готовий раз і назавжди покласти край цій смертельній загрозі, а його відважні воїни закуті у важку броню та озброєні енергетичними молотами, електричні загородження під високою напругою разом з мінними полями, багаточисленні літаючі дрони, оснащені лазерною зброєю та торпедами стануть адекватною відповіддю на атаки супротивника.

Скріншот 5 - огляд комп`ютерної гри Beyond Good and EvilТож, місцевим жителям не слід хвилюватися за свої життя, а, навпаки, якомога швидше вступати до лав організації, стаючи пліч опліч з найманцями на захист рідної домівки. Після одного з таких нападів, який ледь не ставить під загрозу усіх жителів притулку, міс Jade отримує невеликий контракт, безпосередньо пов'язаний з її професійною діяльністю. Замовник – містер De Custellac хоче дістати собі ексклюзивне фото одного з представників фауни, що живе неподалік та обіцяє заплатити за роботу значну винагороду.

Скріншот 6 - огляд комп`ютерної гри Beyond Good and EvilНе маючи вибору, головна героїня разом у компанії з дядечком вирушає виконувати контракт, адже гроші за постачання електроенергії для маяка не матеріалізуються з повітря самі по собі. Після успішно виконаного завдання з нею зв’язуються представники підпільної організації "IRIS Network" та пропонують вступити у лави, так званих, борців за правду і свободу планети Hillys. Згідно їхньої інформації виявляється, що представники корпусу найманців "Alpha Section" не такі благородні і добрі воїни, якими їх насправді малюють з багаточисленних екранів телевізорів та оголошень.

Скріншот 7 - огляд комп`ютерної гри Beyond Good and EvilВони, не багато й немало, а працюють на одному боці з інопланетними загарбниками і весь цей час продовжують допомагати їм у темних справах. Щоб успішно вивести таку масштабну приватну військову організацію на чисту воду потрібні докази - в першу чергу фотографії їхньої неправомірної діяльності у відношенні до місцевих жителів. Але дістати необхідну інформацію буде доволі складним завданням, оскільки для цього потрібно пробратися у декілька добре захищених об’єктів. Не зважаючи на високі ризики, вона погоджується з даною їй пропозицію, отримує кодове ім’я Shauni та готується до чергової низки пригод – такою є сюжетна зав’язка гри.

Скріншот 8 - огляд комп`ютерної гри Beyond Good and EvilДалі переходимо до гемплейних особливостей даного ігрового проекту. Першим, що невідмінно кинеться вам у очі, стане повністю відкритий світ планети Hillys, яким можна без перешкод подорожувати і досліджувати його у відриві від основних сюжетних місій. Зайнятися тут є чим: влаштовуйте сезони фотополювання на різних екзотичних тварин, беріть участь у місцевих спортивних перегонах, вплутуйтеся у шалені погоні за грабіжниками, мандруйте містом, розшукуйте заховані секрети чи просто спілкуйтеся з жителями, їм неодмінно буде що вам розповісти.

Скріншот 9 - огляд комп`ютерної гри Beyond Good and EvilБільшість часу головна героїня подорожуватиме не одна, а у компанії з напарником. Це може бути, як знайомий їй дядечко Pey’j, який є майстром на всі руки по відношенню до техніки, так і колишній сержант армії та водночас агент "IRIS Network" – Hubert з кодовим ім’ям Double H. Вони обидва стануть у нагоді, трохи допомагатимуть під час бою або відкриватимуть доступ до недосяжних раніше локацій. До речі, переміщатися планетою Jade має змогу не лише на своїх двох, а й долає значні відстані завдяки власному катеру на повітряній подушці.

Скріншот 10 - огляд комп`ютерної гри Beyond Good and EvilБлижче до фіналу ви отримаєте у своє розпорядження цілий космічний корабель "Beluga", повністю підготовлений до космічних подорожей. Не дивлячись на свій юний вік, головна героїня вміє за себе постояти. В бою вона використовує свій посох Daï-jo, проводячи миттєві комбо-атаки та спритно ухиляючись від контрударів супротивників, але у деяких випадках краще взагалі не вступати у відкриту конфронтацію, а, навпаки, тихенько прокрастися повз вартових, не піднімаючи тривоги. Інколи для стрільби здалеку їй знадобиться спеціальна рукавичка "Gyrodisk Launcher", але слід зазначити, - найважливішою зброєю нашої міс є її фотокамера.

Скріншот 11 - огляд комп`ютерної гри Beyond Good and EvilЦя невелика річ стане не тільки стабільним джерелом доходів для компанії "Jade Reporting & Co.", але й головним інструментом у боротьбі за правду. Роблячи фотографії екзотичних представників місцевої фауни та відсилаючи їх до науково-дослідницького центру, Jade отримує на власний банківський рахунок гроші, які далі використовуються для купівлі необхідних предметів у місцевих торговців. Наприклад, завітавши у невелику крамницю привітного містера Ming-Tzu, вона зможе придбати декілька важливих сканерів разом з поліпшеними "PA 1", котрі збільшать її максимальний рівень здоров’я.

Скріншот 12 - огляд комп`ютерної гри Beyond Good and EvilЗайшовши до магазину "Nouri's Garden", можна вдосталь запастися життєво необхідною їжею: "Starkos» та "K-Bups", яка допоможе відновити частину хелспоїнтів після важких бійок. Якщо вам стало цікаво куди ж, головна героїня складає всі свої речі, адже величенької сумки поряд з нею не видно і близько. Тут на допомогу їй приходить ще один чудовий гаджет - S.A.C (Synthetical-Atomic-Compressor), що зменшує більшість знайдених предметів до їхньої атомної структури. Окрім цього, він оснащений власним штучним інтелектом "Secundo", котрий час від часу з’являється у вигляді голограми та полюбляє коментувати кожну знайдену вами річ з характерним іспанським акцентом.

Скріншот 13 - огляд комп`ютерної гри Beyond Good and EvilУнікальними предметами у грі є перлини - ці блискучі сині кульки стануть у нагоді, коли буде потрібно придбати декілька апдейтів для катера чи космічного корабля у місцевій авто майстерні "Mammago Garage". Приємною дрібницею є й те, що місто не є статичним, а змінюється з часом. Місцеві жителі тим чи іншим чином реагуватимуть на події довкола них, а їхня точка зору і погляди будуть змінюватися. Ледь не забули сказати декілька слів про чудовий музичний супровід. Кожна з ігрових локацій має свій унікальний саудтрек, який після прослуховування хочеться неодмінно додати собі у бібліотеку.

Скріншот 14 - огляд комп`ютерної гри Beyond Good and EvilНедолік гри всього один – вельми дивне позиціонування камери. Інколи, під час проходження рівнів, вам будуть демонструватися такі ракурси, які змусять вас добряче понервувати під час прихованого проникнення на військові об’єкти, але з часом до цього звикаєш. За всю гру нам зустрівся ще один глюк – відсутність текстур на рівні Alpha Section HQ, де декілька стін були зовсім прозорими, а один із солдатів стояв прямо у повітрі і це виглядало кумедно. Для когось може бути недоліком і те, що в грі відсутня система Autosave, зберігати прогрес вам дозволять лише у відповідних місцях на комп’ютерних терміналах, записуючи його на спеціальний диск.

Скріншот 15 - огляд комп`ютерної гри Beyond Good and EvilВ цілому Beyond Good & Evil - це чудова гра, не побоїмося цього слова, справжній шедевр ігрової індустрії початку двохтисячних. Сподіваємося Мішелю Анселю вдасться довести розробку пріквелу до релізу та вже в майбутньому порадувати нас ще одним прекрасним ігровим проектом. Грати в цю гру чи ні, вирішуйте самі, а ми, як завжди, бажаємо усім нашим читачам удачі та до зустрічі у наступному випуску!

Скріншоти комп`ютерної гри Beyond Good & Evil
Скріншот 16 - огляд комп`ютерної гри Beyond Good and Evil

Скріншот 17 - огляд комп`ютерної гри Beyond Good and Evil

Скріншот 18 - огляд комп`ютерної гри Beyond Good and Evil

Скріншот 19 - огляд комп`ютерної гри Beyond Good and Evil

Скріншот 20 - огляд комп`ютерної гри Beyond Good and Evil

Скріншот 21 - огляд комп`ютерної гри Beyond Good and Evil

Скріншот 22 - огляд комп`ютерної гри Beyond Good and Evil

Скріншот 23 - огляд комп`ютерної гри Beyond Good and Evil
 
Огляди комп`ютерних ігор від Михайла Корсуна

Михайло Корсун
головний редактор

Pro Games
m.korsun@ukr.net

© 2015-2019 Усі права захищені