Pro Games | Огляди комп`ютерних ігор

Pro-games: історії, відкриття, розваги ігрової індустрії.

Огляди комп`ютерних ігор в жанрах: 3D-шутери, шутери від першої і від третьої особи, тактичні шутери, слешери, аркади, стелс-екшн, симулятори, економічні, стратегії в реальному часі і покрокові стратегії, варгейми, глобальні стратегії, пригоди, рольові ігри, тактичні РПГ, головоломки і онлайнові ігри"

Pro-Games | m.korsun@ukr.net

Огляд комп`ютерної гри Dishonored: Death of the Outsider
Скріншот 1 - огляд комп`ютерної гри Dishonored: Death of the Outsider

Привіт усім читачам нашого сайту та фанатам комп'ютерних ігор. Менше місяця залишилося до масштабного паку релізів проектів анонсованих в ході виставки E3 2017. Не маємо жодних сумнівів, що більшість з них багато хто з вас чекає з нетерпінням. Ми ж, в свою чергу, зробимо на кожен із них відповідні рецензії коли настане час, а цього разу вирішили привернути вашу увагу до однієї новинки вересня. Цього разу об’єктом нашого огляду стане самостійне сюжетне доповнення до минулорічного Dishonored 2.

Скріншот 2 - огляд комп`ютерної гри Dishonored: Death of the OutsiderПані та панове, зустрічайте нашого сьогоднішнього гостя Dishonored: Death of the Outsider – це комп’ютерна гра в жанрі Immersive sim розроблена французькою студією Arkane Studios та видана при підтримці американської корпорації Bethesda Softworks п’ятнадцятого вересня 2017 року на PC, Xbox One та PlayStation 4. Сюжетні події гри розгортаються через два місяці після фіналу Dishonored 2. За цей час її величність - Емілі Колдуін встигла поновити права на престол та поступово навести у місті лад, усунувши більшість наслідків заколоту її рідної тітоньки.

Скріншот 3 - огляд комп`ютерної гри Dishonored: Death of the OutsiderНезважаючи на той факт, що діяння Делайли Копперспун хоч і завдали значної шкоди фінансово-промисловому центру Імперії, повністю зруйнувати його їй не вдалося. Представники Абатства вшанували пам'ять полеглих у штурмі доглядачів, арештували і відправити під суд відьом, яким пощастило залишитися в живих, а також повністю очистили фортецю від скверни. Поступово на вулиці Дануолла почали повертатися стабільність, краса, спокій разом з місцевими мешканцями, яким більше не треба було боятися за власні життя.

Скріншот 4 - огляд комп`ютерної гри Dishonored: Death of the OutsiderСама юна імператриця поряд з Лордом Захисником невдовзі виступила з офіційною заявою. Вона закликала відновлювати торгово-економічні відносини з герцогствами, об’єднувати зусилля для подолання усіх можливих політичних труднощів, негараздів, конфліктів та пообіцяла привести острівну Імперію до розквіту. Ми ж повертаємося до столиці графства Серконос – міста Карнака, чи як його ще звикли називати місцеві жителі - справжньої "Перлини Півдня". На нас чекає знайомий персонаж з Dishonored: The Knife of Dunwall і Dishonored 2.

Скріншот 5 - огляд комп`ютерної гри Dishonored: Death of the OutsiderАдже цього разу розробники вирішили зробити протагоністом не Емілі Колдуін, не Корво Аттано, а Біллі Лерк. В минулому ця особа була заступником і фактично правою рукою знаменитого найманого вбивці Дауда, який не потребує представлення фанатам серії. В якийсь момент вона вирішила почати своє життя з чистого листа, стала капітаном торгового судна "Dreadful Wale", змінивши власне ім’я на Меган Фостер та полишивши всі старі контакти і діяння у минулому. Протягом багатьох років, міс насолоджувалася мирним життям, борознячи морські простори між королівствами острівної Імперії, але її весь цей час не полишала думка, а точніше бажання відшукати старого наставника, котрий колись навчив її всьому, ставши для неї рідною і близькою людиною.

Скріншот 6 - огляд комп`ютерної гри Dishonored: Death of the OutsiderПо світу ходило багато чуток: одні розповідали історії, як знаменитий "Ніж Дануолла" знайшов кінець в одному із далеких міст при виконанні чергового контракту, інші ж казали, що дуже схожого на нього чоловіка бачили живим і неушкодженим не так давно. Неможливо підрахувати остаточно скільки ж Біллі Лерк витратила сил, часу та коштів у пошуках Дауда, якого ніхто не бачив останні п'ятнадцять років. На щастя, врешті-решт Меган Фостер посміхнулася удача: "Хто шукає - той завжди знайде!" чи не так?

Скріншот 7 - огляд комп`ютерної гри Dishonored: Death of the OutsiderОсь і нарешті головній героїні пощастило отримати звістку про те, що її наставник знаходитися у підпільному бійцівському клубі Карнаки, розташованого десь на території однієї з вуличних банд. Зібравши необхідне спорядження, Біллі без офіційного запрошення заявляється до місця, де й застає Дауда у не найкращій формі. Відомий таємничий, могутній вбивця з містичними здібностями, ім’я якого місцеві жителі боялися вимовити навіть пошепки, з плином часу перетворився на старого, знесиленого чоловіка.

Скріншот 8 - огляд комп`ютерної гри Dishonored: Death of the OutsiderТой, хто в минулому тримав у страху ледь не всю політичну верхівку Дануолла, тепер не раз задумувався над минулими вчинками, тихенько лежачи на ліжку і знаходячись неподалік кінця життєвого шляху. Незважаючи на свій стан, Дауд пропонує колишній підопічній один останній контракт, який їй доведеться виконати разом з ним. На диво, ціллю стає не черговий лідер злочинного угрупування, товстосум вельможа чи корумпований політичний діяч, а сам Outsider. Чорноокий чоловік з необмеженими можливостями, який бачить усе та вже не одну сотню років спокійно слідкував за подіями, котрі коїлися в Імперії з темряви.

Скріншот 9 - огляд комп`ютерної гри Dishonored: Death of the OutsiderСаме він нагороджував поодиноких людей власною міткою, наділяючи їх надзвичайно потужними потойбічними силами. Така пропозиція спочатку викликає у Меган лише подив, адже вона ставить під сумнів можливість взагалі раз і назавжди покінчити з богоподібною сутністю, але, уважно вислухавши Дауда, змінює власну думку з цього приводу. Такою є сюжетна зав’язка гри, а ми далі переходимо до огляду технічних і гемплейних особливостей даного проекту. Розробники залишили більшість традиційних ключових аспеків серії без змін, разом з цим додали кілька новинок.

Скріншот 10 - огляд комп`ютерної гри Dishonored: Death of the OutsiderНаприклад, у грі повністю відсутня система хаосу, яка раніше мала суттєвий вплив на фінал, її замінили більш простою причино-наслідковою системою дій. Скоїли щось у ігровому світі – наступного разу будьте готові споглядати та миритися з наслідками ваших дій. Абсолютно новими є трійка містичних здібностей, котрі Біллі отримує в результаті певних сюжетних подій. Displace – подібно до Blink дозволяє ставити на ігровій локації мітку та переміщатися до неї в будь-який момент. Якщо комусь з вартових "пощастить" опиниться в її зоні під час телепортації його просто розірве на шматки, ефект немов від кинутого під ноги супротивника персонального телепортатору у Unreal Tournament.

Скріншот 11 - огляд комп`ютерної гри Dishonored: Death of the OutsiderДругою здібністю є Foresight, котра працює аналогічно плазміду Scout із BioShock 2. Час навколо Меган зупиняється, а вона отримує змогу, так-би мовити, вийти з власного тіла у примарній формі та розвідати все довкола, відмітивши для себе певні предмети чи NPC довкола. Останнім не менш важливим вмінням є Semblance. Ця здібність дозволяє головній героїні тимчасово перетворюватися на іншу особу за допомогою ілюзії. Стикнулися з блокпостом, повз який так просто не оминути – не біда.

Скріншот 12 - огляд комп`ютерної гри Dishonored: Death of the OutsiderПідкараульте капітана і, отримавши його облік, без проблем пройдіть повз вартових, які ще й честь вам віддадуть. Відтепер не треба турбуватися про запас еліксирів, адже рівень манни відновлюється до максимального автоматично з плином часу. Система поліпшення потойбічних здібностей чомусь повністю зникла, за весь час ви не знайдете ні однієї спеціальної руни викарбуваної з китових кісток. Нікуди не поділася знаменита варіативність серії – проходьте сюжетні завдання, як душа забажає. Кидайтеся з мечем у відкриті бійки з вартою чи навпаки ховайтесь у тінях і тихенько нейтралізуйте супротивників одного за одним, не проливши за весь час найменшої краплі крові – вибір завжди за вами.

Скріншот 13 - огляд комп`ютерної гри Dishonored: Death of the OutsiderНа щастя, розробники значно розширили арсенал протагоніста, додавши до нього кілька нових гаджетів. Крім знайомого арбалета зі сталевими і електричним болтами, знайдеться місце для нелетальних гранат та магнітно-шокових мін. Останні особливо корисні при тихому проходженні рівня. Закріпили одну з них на стелі, стіні і вона за мить підтягне бідолаху до себе, залишивши його на довгий час висіти у непритомному стані. Її навіть можна причепити до одного з супротивників, щоб той швидко знайшов собі пару.

Скріншот 14 - огляд комп`ютерної гри Dishonored: Death of the OutsiderКожен елемент спорядження підлягає додатковому поліпшенню за певну суму коштів на чорному ринку. Цікавою дрібницею в інвентарі Біллі є спеціальний талісман, подарований їй найкращою подругою дитинства – Дейдрою. Як ця штука працює, ніхто не знає, але за її допомогою вона має змогу чути думки щурячих зграй, що бігають вулицями міста. Інколи від них дізнаєшся насправді цікаву інформацію – невеличкі підказки, котрі тим чи іншим чином допоможуть  при проходженні глави. Ще одним нововведенням гри стали контракти – це такі собі додаткові міні-завдання, виконавши які ви отримаєте грошову винагороду.

Скріншот 15 - огляд комп`ютерної гри Dishonored: Death of the OutsiderНаприклад, викрадіть цінний кристал з банку або бармена з пабу, не піднімаючи тривоги, знайдіть певну річ чи ліквідуйте ціль. Така собі невелика дрібничка, а приємно. На жаль у гри є кілька технічних проблем, які ми не будемо обходити стороною. Ні, з оптимізацією на персональних комп’ютерах цього разу все гаразд та тих симптомів, які переслідували Dishonored 2 на момент релізу тут й близько немає. Замість цього на вас чекає кілька невеликих технічних глюків та багів: дивно бачити на ігрових локаціях NPC, які застрягли по пояс у вуличній бруківці, вартових, котрі раптом з’являється ні звідки чи проходять крізь стіни.

Скріншот 16 - огляд комп`ютерної гри Dishonored: Death of the OutsiderХоча, у нас немає сумнівів, що усі ці технічні негаразди розробники усунуть якнайшвидше в найближчих патчах. Для когось мінусом може стати загальна тривалість гри, але ми скажемо про те, що проходження усіх п’яти сюжетних глав зайняло у нас трошечки більше десяти годин. Безглуздо чекати від standalone DLC такого ж рівня різноманіття, яке було присутнє у номерних частинах серії - його ви тут не побачите. В цілому Dishonored: Death of the Outsider вийшла зовсім непоганою грою, яка лаконічна підвела риску під всією історією, поставивши у ній, принаймні на даний момент, товсту крапку.

Скріншот 17 - огляд комп`ютерної гри Dishonored: Death of the OutsiderСлід взяти до уваги й той факт, що дане доповнення розраховане в першу чергу на фанатів серії. Якщо хтось вирішить розпочати знайомство з Dishonored з цієї гри, то в такому випадку скоріше на нього чекає лише розчарування. Радимо вам все-таки спочатку озайомитися з номерними частинами. Купувати цей ігровий проект чи ні, думаємо кожен вирішить для себе сам, а ми бажаємо усім нашим читачам удачі та до зустрічі у наступному випуску!

Скріншоти комп`ютерної гри Dishonored: Death of the Outsider
Скріншот 18 - огляд комп`ютерної гри Dishonored: Death of the Outsider

Скріншот 19 - огляд комп`ютерної гри Dishonored: Death of the Outsider

Скріншот 20 - огляд комп`ютерної гри Dishonored: Death of the Outsider

Скріншот 21 - огляд комп`ютерної гри Dishonored: Death of the Outsider

Скріншот 22 - огляд комп`ютерної гри Dishonored: Death of the Outsider

Скріншот 23 - огляд комп`ютерної гри Dishonored: Death of the Outsider

Скріншот 24 - огляд комп`ютерної гри Dishonored: Death of the Outsider

Скріншот 25 - огляд комп`ютерної гри Dishonored: Death of the Outsider
 
Огляди комп`ютерних ігор від Михайла Корсуна

Михайло Корсун
головний редактор

Pro Games
m.korsun@ukr.net

© 2015-2019 Усі права захищені