Pro Games | Огляди комп`ютерних ігор

Pro-games: історії, відкриття, розваги ігрової індустрії.

Огляди комп`ютерних ігор в жанрах: 3D-шутери, шутери від першої і від третьої особи, тактичні шутери, слешери, аркади, стелс-екшн, симулятори, економічні, стратегії в реальному часі і покрокові стратегії, варгейми, глобальні стратегії, пригоди, рольові ігри, тактичні РПГ, головоломки і онлайнові ігри"

Pro-Games | m.korsun@ukr.net

Огляд комп`ютерної гри Dishonored
Скріншот 1 - огляд комп`ютерної гри Dishonored

Привіт усім читачам нашого сайту та фанатам компютерних ігор. Ми продовжуємо огляд популярних проектів ігрової індустрії та сьогодні вирішили привернути вашу увагу до гри, яка в кінці 2012 року стала справжнім відкриттям для багатьох гравців. Вперше про розробку даної гри стало відомо ще в кінці 2011 року. Тоді проект позиціонувався, як абсолютно новий IP студії за плечами якої були такі тайтли, як Arx Fatalis та Dark Messiah of Might and Magic. Офіційно ж новинку презентували усім присутнім на міжнародній виставці E3 2012. Тоді розробники привезли на даний захід невеликий трейлер разом з готовою демо-версією. Новинка відразу заінтригувала гравців своїм візуальним стімпанк стилем, дизайном ігрових локацій та геймплейною схожістю з ще однією культовою на увесь світ серією, мова звісно про Deus Ex.

Скріншот 1 - огляд комп`ютерної гри DishonoredНе дивно, адже до розробки гри приклали свої зусилля такі відомі особистості ігрової індустрії, як Харві Сміт та Віктор Антонов. Сказати, що після побаченої презентації багато хто з гравців почав з нетерпінням чекати настання релізу – це нічого не сказати. Яким же врешті-решт вийшов цей незвичний проект? На це питання ми зараз і постараємося дати максимально розгорнуту і аргументовану відповідь. Пані та панове, зустрічайте нашого сьогоднішнього гостя Dishonored – це комп'ютерна гра в жанрі Immersive sim розроблена французькою студією Arkane Studios та видана американською компанією Bethesda Softworks дев'ятого жовтня 2012 року на PC, Xbox 360 та PlayStation 3.

Скріншот 1 - огляд комп`ютерної гри DishonoredСюжетні події гри розгортаються у 1835 році, а головним героєм є тридцяти дев'ятирічний чоловік – Корво Аттано, відомий також серед варти королівського палацу під титулом "The Royal Protector". Вже не один рік він вірою і правдою служив її величності імператриці Джессаміни Колдуін. Будучи справжнім майстром-фехтувальником, Корво в свій час присягнув захищати її життя від посягань інших навіть ціною власного та неодноразово супроводжував монарха під час офіційних візитів у інші куточки острівної Імперії: Грістоль, Морл, Тівію та Серконос.

Скріншот 1 - огляд комп`ютерної гри DishonoredЦентром усіх подій, головною індустріально-торгівельною артерією Імперії була її столиця – місто Дануолл. Під управлінням мудрої та розсудливої Джессаміни, котра піклувалася за стан власних підданих, воно розквітало, промисловість працювала на повну потужність, парламент на чолі з прем'єр-міністром ледь не щодня приймав нові рішення, громадяни повчалися науці та здобували знання, відповідно професій у спеціальних школах та академіях Натурфілософії. Духовенство ж в свою чергу разом з міською вартою, представлене спеціальним Абатством на чолі з Верховним Доглядачем активно слідкувало за дотриманням законів Імперії та швидко розправлялася з будь-якими порушниками.

Скріншот 1 - огляд комп`ютерної гри DishonoredМожливо б таким і надалі був стан речей, якби одного прекрасного дня на вулицях Дануолла раптово не спалахнула смертельна щуряча чума. Незважаючи на усі намагання найкращих медиків і вчених локалізувати цю біологічну загрозу їм швидко не вдалося. Як наслідок, влада вже через кілька днів з початку епідемії впровадила у столиці карантин та столиця Імперії занурилася у справжній хаос. Варта запровадила комендантський час, почала активно встановлювати у різних кварталах столиці спеціальні електричні стіни світла, дугові пілони та автоматичні сторожеві вежі.

Скріншот 1 - огляд комп`ютерної гри DishonoredДвори та провулки міста, швидко окупували місцевими бандити, котрі не цуралися грабувати покинуті будівлі. Тисячі жителів загинуло страшною смертю, промисловість була майже повністю паралізована, а по вулицях почали бігати зграї голодних чумних щурів, готових буквально за кілька хвилин розпатрати першого зустрічного до маленьких кісток. З кожним новим днем серце імператриці все більше наповнювалося тривогою та відчаєм, вона не могла спокійно сидіти і споглядати за стражданням своїх підданих та загальною безпорадністю ситуації.

Скріншот 1 - огляд комп`ютерної гри DishonoredТож, врешті-решт її величність вирішила відправити головного героя у інші куточки імперії з метою пошуку ліків від чуми, а також інформації про можливі шляхи вирішення цієї складної проблеми. Довгі два з половиною місяці Корво провів у морі, за цей час Лорд Захисник побував на офіційних прийомах у інших монархів, обговорюючи проблеми столиці, а також перечитав не одну сотню книг. На жаль, його старання виявилися марними та ніхто в Імперії не знав, яким чином допомогти йому вирішити цю проблему.

Скріншот 1 - огляд комп`ютерної гри DishonoredБільшість з монархів та їхніх радників пропонували просто сидіти і чекати, поки вона вирішиться сама собою та усі інфіковані загинуть. Розчарований таким результатом Корво повертається у столицю вісімнадцятого дня місяця Землі з вельми сумними звістками, але не встигає він передати офіційний лист її величності, як на нього нападають кілька невідомих осіб у масках. Хоч Лорд Захисник майстерно дає відсіч непроханим гостям, але втрачає пильність. В цей же момент ще один з нападників паралізує головного героя, а невідомий чоловік на його очах безжалісно вбиває імператрицю та викрадає її доньку – Емілі Колдуін, що є єдиною спадкоємицею престолу.

Скріншот 1 - огляд комп`ютерної гри DishonoredНа галас і звуки боротьби збігається ледь не вся охорона, котра миттю звинувачує протагоніста у навмисному вбивці та заарештовує. Далі на нього чекають лише шість довгих місяців у в'язниці Колдрідж, жахливі тортури та вирок суду у вигляді смертної кари. Змирившись зі своїм становищем та майже розпрощавшись з життям, колишній головний герой отримує листа в ніч перед стратою від охоронця разом з ключем від власної камери. Корво вирішує вибратися з в'язниці, відновити втрачений титул, знайти і покарати вбивцю імператриці, а також відшукати Емілі.

Скріншот 1 - огляд комп`ютерної гри DishonoredТакою є сюжетна зав'язка гри, а далі ми традиційно переходимо до огляду геймплейних і технічних особливостей даного ігрового проекту. З технічної точки зору гра не сильно відрізнялася від інших учасників ринку, адже розробниками за основу використовувався Unreal Engine 3. І хоч проект не міг похизуватися високим рівнем деталізації моделей чи передовою графікою, загальний візуальний дизайн був доволі непоганим. З геймплейної точки зору гра представляла собою справжній Immersive sim. Перед вами Корво лише ставили завдання, а от яким чином він його виконає чи якими методами, залежало лише від ваших персональних вподобань и стилю проходження.

Скріншот 1 - огляд комп`ютерної гри DishonoredХочете влаштовуйте на вулицях міста справжню криваву вендету та озброєні шаблею, пістолетом, арбалетом з вогняними дротиками гранатами та мінами вступайте у відкриті протистояння з супротивниками. Полюбляєте прихований стиль проходження – теж не біда, мов воїн тіні, знешкоджуйте ворогів поодинці чи використовуйте сталеві та сонливі дротики для безшумної нейтралізації опонентів. Це ще не все, оскільки крім основного спорядження головному герою доступно ще й кілька надлюдських здібностей подарованих йому містичним чорнооким чоловіком разом з власним символом.

Скріншот 1 - огляд комп`ютерної гри DishonoredСили справжньої чорної магії дозволять Корво долати величезні відстані за долі секунди, бачити супротивників крізь стіни чи тимчасово брати їх під власний контроль, розкидати їх у бою смертельним вихором, призивати зграї чумних пацюків або ж повністю зупиняти плин часу. Крім активних здібностей є ще й кілька пасивних, наприклад шкала адреналіну, заповнивши яку Лорд Захисник має змогу миттю стратити будь-якого опонента всього одним ударом, загальне поліпшення спритності чи миттєве перетворювати тіл повержених ворогів на попіл.

Скріншот 1 - огляд комп`ютерної гри DishonoredКожну з цих надзвичайних здібностей можна поліпшити, знайшовши спеціальні руни – артефакти викарбувані з китових кісток. Крім цього ще одним з важливих елементів спорядження головного героя є спеціальні кістяні амулети, котрі наділяють протагоніста постійними пасивними бонусами. Наприклад, банальне збільшення максимального рівня здоров'я та мани. Слід також зазначити, що кожне ваше рішення рано чи пізно матиме наслідки, як персонально для Корво і його оточуючих, так і для міста в цілому.

Скріншот 1 - огляд комп`ютерної гри DishonoredОскільки розробники додали до гри цікавий параметр – загальний рівень хаосу. Виведете ви усіх винуватців вбивства імператриці на чисту воду, розкривши громадянами їх справжні наміри, не забравши при цьому жодного життя, чи навпаки занурите місто у кров ворогів, принісши до нього ще більше хаосу, темряви і страждань – все залежить лише від вас. В залежністю від обраного стилю проходження гри, на вас чекають три абсолютно різні фінали. Єдиним недоліком нового IP від Arkane Studios стали деякі технічні проблеми гри на момент релізу.

Скріншот 1 - огляд комп`ютерної гри DishonoredГравці стикнулися з тривіальними глюками і багами, але, на щастя, їх усі розробники доволі швидко налагодили майбутніми патчами. В цілому Dishonored швидко стала справжнім хітом, адже її позитивно зустріли не лише гравці, а ще й представники профільних ігрових ЗМІ, котрі не цуралися ставити їй високі оцінки. Усього за тиждень гра розійшлася тиражем в більш ніж чотириста вісімдесят тисяч копій, що дало представникам студії зелене світло для створення сіквелу, але про нього ми поговоримо вже іншим разом. Купувати цю гру чи ні, як завжди вирішувати вам, а ми бажаємо усім нашим читачам удачі та до зустрічі у наступному випуску!

Скріншоти комп`ютерної гри Dishonored
Скріншот 16 - огляд комп`ютерної гри Dishonored

Скріншот 17 - огляд комп`ютерної гри Dishonored

Скріншот 18 - огляд комп`ютерної гри Dishonored

Скріншот 19 - огляд комп`ютерної гри Dishonored

Скріншот 20 - огляд комп`ютерної гри Dishonored

Скріншот 21 - огляд комп`ютерної гри Dishonored

Скріншот 22 - огляд комп`ютерної гри Dishonored

Скріншот 23 - огляд комп`ютерної гри Dishonored
 
Огляди комп`ютерних ігор від Михайла Корсуна

Михайло Корсун
головний редактор

Pro Games
m.korsun@ukr.net

© 2015-2019 Усі права захищені