Pro Games | Огляди комп`ютерних ігор

Pro-games: історії, відкриття, розваги ігрової індустрії.

Огляди комп`ютерних ігор в жанрах: 3D-шутери, шутери від першої і від третьої особи, тактичні шутери, слешери, аркади, стелс-екшн, симулятори, економічні, стратегії в реальному часі і покрокові стратегії, варгейми, глобальні стратегії, пригоди, рольові ігри, тактичні РПГ, головоломки і онлайнові ігри"

Pro-Games | m.korsun@ukr.net

Огляд комп`ютерної гри Doom
Скріншот 1 - огляд комп`ютерної гри Doom

Привіт усім читачам нашого сайту та фанатам комп'ютерних ігор. Ми продовжуємо огляд популярних проектів та сьогодні вирішили привернути вашу увагу до старої-доброї ігрової класики початку дев’яностих років минулого століття. Після шаленого успіху Wolfenstein 3D, а згодом і невеликого доповнення під назвою Spear of Destiny, огляд на які ми вже встигли зробити, розробники з відомої американської студії приступили до створення нової гри. Вже через рік кропіткої роботи світ побачила новинка, яка, без перебільшення, за кілька місяців з моменту релізу стала справжнім хітом.

Скріншот 2 - огляд комп`ютерної гри DoomНе будемо більше затягувати вступ, як зазвичай кажуть, влаштовуйтесь зручніше, ми розпочинаємо наш огляд. Пані та панове, зустрічайте нашого сьогоднішнього гостя Doom – це комп’ютерна гра в жанрі First-person shooter розроблена американською студією id Software та видана при підтримці корпорації GT Interactive Software далекого десятого грудня 1993 року для персональних комп’ютерів на базі операційної системи MS-DOS. Сюжетні події гри розгортаються у далекому майбутньому, а головним героєм історії є безіменний космічний піхотинець, про якого, чесно кажучи, збереглося зовсім мало інформації.

Скріншот 3 - огляд комп`ютерної гри DoomВідомо лише про те, що він є одним з багатьох працівників міжпланетної транснаціональної корпорації майбутнього з кілька мільярдними прибутками - "UAC" або, як зазвичай, зазначалося в офіційних документах "Union Aerospace Corporation". Не бачимо сенсу перелічувати усі напрями діяльності цього промислового гіганта, скажемо лише, що завдяки старанням дослідників та інженерів їм вдалося успішно колонізувати знамениту червону планету сонячної системи, побудувавши на Марсі та його двох супутниках кілька величезних космічних станцій.

Скріншот 4 - огляд комп`ютерної гри DoomКрім початку активного видобутку корисних копалин з надр планети та побудови масштабної логістичної системи, вченим після кількох експериментів вдалося успішно протестувати та впровадити у життя ще одне відкриття, а саме створити технологію міжпланетної телепортації. Тож, завдяки цій новації подолати відстань у двісті двадцять п’ять мільйонів кілометрів стало дуже просто – кілька секунд і ви вже на Землі і навпаки. Але повернемося до протагоніста, який в силу простого і водночас неприємного збігу обставин опинився на Марсі.

Скріншот 5 - огляд комп`ютерної гри DoomВся справа криється в тому, що при виконанні службових обов’язків на Землі, він відмовився виконувати прямий наказ свого командира, а навпаки вступив з ним у словесну перепалку, створивши тим самим конфліктну ситуацію, яка закінчилася не дуже приємно. Як наслідок, радою директорів було вирішено відіслати свого вельми агресивного підопічного подалі від себе. Тож, не маючи особливого вибору doomguy, полишивши позаду власну квартиру, улюбленого домашнього кролика на ім’я Daisy, спакував речі та відправився у далечінь нести службу на одній з космічних станцій четвертої планети сонячної системи.

Скріншот 6 - огляд комп`ютерної гри DoomЙого новий начальник був зовсім не радий такому "подарунку" від керівництва корпорації та швидко відправив новоприбулого працівника не абикуди, а у відділ утилізації радіоактивних ядерних відходів, як кажуть, щоб життя медом не здавалося. Достовірно невідомо скільки часу головний герой провів на своїй новій посаді, але одного дня на станції стався справжній колапс. Спочатку телепорти комплексу вийшли з ладу, а потім комп’ютерна система одного з супутників – Фобосу сповістила про критичний збій обладнання.

Скріншот 7 - огляд комп`ютерної гри DoomРазом з цим, як у справжньому фільмі жахів, раптово відкрився справжній портал у пекло, з якого на Марс потрапили сотні, якщо не десятки тисяч, різноманітних демонів. Ніхто з персоналу не був готовий до такого перебігу подій. Незважаючи на намагання служби безпеки втримати ситуацію під контролем, досить швидко все пішло шкереберть. На станції запанував справжній хаос, а на персонал "UAC" чекала зовсім незавидна участь. Частина з них перетворилася на покірних зомбі, інша ж трагічно загинула від пазурів багаточисленних незваних гостей.

Скріншот 8 - огляд комп`ютерної гри DoomЦілим і неушкодженим залишився лише головний герой, котрий зовсім не розгубився, а навпаки був дуже й дуже розлючений, - можливо кілька місяців не отримував заробітну платню. Він, одягнувши броню та взявши до рук табельний пістолет охорони, вирішив знайти вихід з такої вельми кепської ситуації та змусити демонів не раз пожалкувати про те, що вони взагалі явилися у цей світ. Такою є сюжетна зав’язка гри, а далі ми традиційно переходимо до технічних і геймплених особливостей даного ігрового проекту.

Скріншот 9 - огляд комп`ютерної гри DoomЗ геймплейної точки зору гра представляє з себе один з перших шутерів від першої особи, який згодом став справжньою класикою, з усіма притаманними йому механіками та особливостями. Протягом проходження трьох основних сюжетних епізодів та одного бонусного, який побачив світ лише у 1995 році: "Knee-deep in the Dead", "The Shores of Hell", "Inferno" та "Thy Flesh Consumed", на вас чекають величезна кількість запеклих боїв і шаленого екшену з зомбі, імпами, звичайними і невидимими пінками, какодемонами та баронами пекла.

Скріншот 10 - огляд комп`ютерної гри DoomЗазвичай, як і у Wolfenstein 3D, перед головним героєм ставлять завдання пройти рівень від початку до кінця, знешкодивши якомога більше супротивників та знайшовши чимало секретних схованок, які містили додаткове здоров’я, броню чи патрони. Від вас також вимагали знайти електронні картки доступу чи черепи червоного, жовтого і синього кольору для успішного відкриття зачинених дверей. Для ефективної боротьби з представниками пекла морський піхотинець користується багатьма видами зброї.

Скріншот 11 - огляд комп`ютерної гри DoomВін зовсім не проти добряче врізати комусь по демонічній пиці власним кастетом або розкроїти когось навпіл бензопилою, але у більшості випадків надає перевагу стандартному пістолету, помповій рушниці, шестиствольному кулемету, ракетниці, плазмовій гвинтівці чи знаменитій BFG9000. Крім цього він активно користується іншими допоміжними предметами, будь-то окуляри нічного бачення, спеціальним захисним костюмом, сферами невидимості та невразливості або медичним стимулятором, котрий на короткий період часу активує режим берсерку.

Скріншот 12 - огляд комп`ютерної гри DoomПід час його дії протагоніст може легко розривати демонів голими руками, отримуючи при цьому значно менше шкоди для здоров’я від їхніх атак. З технічної точки зору проект на свій час виглядав зовсім не погано. Завдяки можливостям ігрового двигуна id Tech 1 розробники привнесли до гри велику кількість інновацій, однією з яких стала успішна реалізація повноцінного тривимірного зображення об’єктів. Це стосувалося не лише дизайну наявних рівнів і предметів, а й комп’ютерних моделей усіх опонентів, яких ви зустрічали на своєму шляху.

Скріншот 13 - огляд комп`ютерної гри DoomДля когось невеликим недоліком може стати те, що у першому Doom повністю відсутній сюжет у класичному розумінні даного слова. Крім головного героя ви не знайдете інших діючих персонажів чи детального опису всесвіту. В даному випадку розробники зробили основний акцент на ігровий процес і не прогадали. Як в свій час говорив відомий гейм дизайнер – Джон Кармак, цитуємо: "Story in a game is like a story in a porn movie. It's expected to be there, but it's not that important". В цілому Doom – це справжня класики і водночас важлива віха ігрової індустрії.

Скріншот 14 - огляд комп`ютерної гри DoomБез перебільшення чудова гра, яка в свій час заполонила серця і розуми мільйонів гравців по всій земній кулі. Звісно сьогодні вона виглядає трошечки застарілою, зважаючи на поважний двадцяти п'яти річний вік, але що ж тут поробиш. Її хочеться охарактеризувати всього одним коротким висловом: "Good old fashioned Ultra-Violence". Купувати цю гру чи ні, як завжди вирішувати вам, а ми бажаємо усім нашим читачам удачі та до зустрічі у наступному випуску!

Скріншоти комп`ютерної гри Doom
Скріншот 15 - огляд комп`ютерної гри Doom

Скріншот 16 - огляд комп`ютерної гри Doom

Скріншот 17 - огляд комп`ютерної гри Doom

Скріншот 18 - огляд комп`ютерної гри Doom

Скріншот 19 - огляд комп`ютерної гри Doom

Скріншот 20 - огляд комп`ютерної гри Doom

Скріншот 21 - огляд комп`ютерної гри Doom

Скріншот 22 - огляд комп`ютерної гри Doom
 
Огляди комп`ютерних ігор від Михайла Корсуна





Михайло Корсун
головний редактор

Pro Games
m.korsun@ukr.net

© 2015-2019 Усі права захищені