Pro Games | Огляди комп`ютерних ігор

Pro-games: історії, відкриття, розваги ігрової індустрії.

Огляди комп`ютерних ігор в жанрах: 3D-шутери, шутери від першої і від третьої особи, тактичні шутери, слешери, аркади, стелс-екшн, симулятори, економічні, стратегії в реальному часі і покрокові стратегії, варгейми, глобальні стратегії, пригоди, рольові ігри, тактичні РПГ, головоломки і онлайнові ігри"

Pro-Games | m.korsun@ukr.net

Огляд комп`ютерної гри Half-Life 2: Episode One
Скріншот 1 - огляд комп`ютерної гри Half-Life 2: Episode One

Привіт усім читачам нашого сайту та фанатам комп'ютерних ігор. Перші довгоочікувані новинки ігрової індустрії цього місяця вже успішно дісталися релізу, принаймні одна з них точно – це ми про Kingdom Come: Deliverance. Огляд на цей ігровий проект присвячений пригодам звичайного сина коваля на теренах середньовічної Чехії, ми обов’язково підготуємо у майбутньому, а поки ми вирішили привернути вашу увагу до продовження справжньої ігрової класики початку двохтисячних. У далекому 2004 році Half-Life 2 став без перебільшення справжньою віхою у ігровій індустрії. Гра, яка не за просто так зібрала кілька десятків нагород разом з купою найвищих оцінок від різних критиків та профільної ігрової преси по всьому світу.

Скріншот 2 - огляд комп`ютерної гри Half-Life 2: Episode OneАле не будемо більше поширювати думки з цього приводу, все зможете прочитати у детальному огляді на нашому сайті, якщо зацікавились – ласкаво просимо до архіву. Тож, після шаленого успіху гри,  сам голова корпорації Valve – великий і вельмишановний Гейб Логан Ньюелл звернувся з офіційною заявою до усіх фанатів серії Half-Life. Він заявив, що з того моменту усі наступні ігрові проекти даної франшизи будуть виходити у епізодичному форматі, а, точніше кажучи, у вигляді трьох невеликих епізодів.

Скріншот 3 - огляд комп`ютерної гри Half-Life 2: Episode OneЦе з одного боку дозволить розробникам вільно та без наявності жорстких часових рамок працювати над вдосконалення ігрового двигуна Source і паралельно з цим займатися написанням продовження історії. З іншого ж боку гравцям і фанатам не доведеться чекати ще шість років на появу нової частини серії. І правду кажучи, тоді таке рішення було сприйнято усіма позитивно, як на нього не поглянеш і справді win-win solution. З того моменту розробники взялися за кропітку роботу, а фанати серії в свою чергу почали чекати на хоч якість новини.

Скріншот 4 - огляд комп`ютерної гри Half-Life 2: Episode OneІ от одного дня після двох довгих років світ нарешті побачило продовження історії. Пані та панове, зустрічайте нашого сьогоднішнього гостя Half-Life 2: Episode One – це комп’ютерна гра в жанрі First-person shooter розроблена та видана американською корпорацією Valve першого червня 2006 ексклюзивно на PC. Релізу на Xbox 360 і PlayStation 3 довелося чекати аж до десятого та вісімнадцятого жовтня 2007 року відповідно. Сюжетні події першого епізоду розгортаються відразу після фіналу Half-Life 2, а протагоністом гри і надалі залишається єдиний і неповторний випускник Массачусетського технологічного інституту, талановитий фізик-теоретик, володар вченого ступеня доктора філософії в області теоретичної фізики чи просто знаменитий чоловік з червоним ломом у руці – Гордон Фрімен.

Скріншот 5 - огляд комп`ютерної гри Half-Life 2: Episode OneЯк вам відомо, після вибуху телепорту цитаделі Альянсу, який забрав з собою життя колишнього голову комплексу "Black Mesa" та водночас адміністратора планети Земля – Доктора Уоллеса Бріна, головний герой знову опинився під контролем таємничого чоловіка, одягнутого в класичний чорний костюм з дипломатом у руці - правда не надовго. За мить до відправки містера Фрімена назад у стазіс G-man, зовсім неочікувано для себе, зустрічає на своєму шляху кілька вортигонтів, які спочатку рятують життя Алікс Венс, а потім допомагають фізику-теоретику вибратися з темної безодні.

Скріншот 6 - огляд комп`ютерної гри Half-Life 2: Episode OneЦікаво спостерігати за усіма змінами, адже колись для цих інопланетян Гордон Фрімен був лише звичайним розлюченим чоловіком з червоним ломом у руці, що на їх погляд нічим не відрізнявся від інших людей, а тепер вони готові були ризикувати за для його порятунку власним життям. Прийшовши до тями, головний герой опиняється під купою уламків і тут його знаходить вірний механічний чотириногий друг разом з міс Венс. Виявляється, що знешкодження телепорту, завдало комбайнам значно більше шкоди, ніж цього очікували повстанці.

Скріншот 7 - огляд комп`ютерної гри Half-Life 2: Episode OneСили Альянсу дислоковані на Землі залишилися повністю ізольованими від своїх союзників у інших світах, їхня система комунікації була повністю знешкоджена разом з встановленим "Полем стримування". Це, в свою чергу, неабияк посприяло повстанцям у їхній боротьбі у різних куточках планети, а також відкрило багато можливостей для виправлення демографічної ситуації людства в цілому. Процитуємо частину промови шановного доктора Айзека Кляйнера: "For those so inclined, now would be an excellent time for procreation. Which is to say, in layman's terms, you should give serious consideration to doing your part for the revival of the species".

Скріншот 8 - огляд комп`ютерної гри Half-Life 2: Episode OneНезважаючи на таку невелику перемогу, головний герою наразі залишався у смертельній небезпеці, оскільки рівень темної енергії реактору Цитаделі досяг критичного рівня. Гігантський символ влади Альянсу між вибухнути у будь-яку хвилину, зрівнявши з землею усе місто. Тож, містеру Фрімену разом з Алікс Венс потрібно було тимчасово стабілізувати реактор, а також успішно забратися геть з "City 17". Такою є сюжетна зав’язка гри, а далі ми традиційно переходимо до огляду технічних і геймплейних особливостей даного ігрового проекту.

Скріншот 9 - огляд комп`ютерної гри Half-Life 2: Episode OneЗ технічної точки зору розробники гри непогано попрацювали над поліпшенням ігрового двигуна Source: змінам піддався штучний інтелект супротивників, була перероблена лицьова анімація NPC разом з системою освітлення з використанням технології HDR. З геймплейної точки зору гра зовсім не відрізняється від Half-Life 2, адже ключові механіки залишилися фактично незмінними. Гордон Фрімен, одягнений у старий-добрий костюм H.E.V. (Hazardous Environment Vest) п’ятої моделі, як і раніше, користується величезним арсеналом зброї.

Скріншот 10 - огляд комп`ютерної гри Half-Life 2: Episode OneПочинаючи зі знаменитого "Zero Point Energy Field Manipulator" та завершуючи пістолетами, автоматами, гранатами і пусковою установкою. Для відновлення рівня здоров’я і енергії і надалі використовуються спеціальні аптечки разом з батарейками. Одною із особливостей даного ігрового проекту є система взаємодії з напарниками, оскільки на відміну від попередньої гри весь Перший епізод від початку і до самісінького фіналу містер Фрімен проведе у компанії чарівної Алікс Венс. І треба сказати, що міс знає, як за себе постояти і не раз допоможе Гордону під час сюжетних подій, прикриваючи його вогнем з автоматичного пістолета чи дробовика.

Скріншот 11 - огляд комп`ютерної гри Half-Life 2: Episode OneСеред супротивників з’явився один новий вид зомбі – Зомбайн. Це колишні солдати армії Альянсу, яким "пощастило" натрапити на хедкрабів. Вони є надзвичайно стійкими та часто полюбляють ходити у самовбивчі атаки. Висмикнувши чеку з гранати, зомбі зі страшенним криком і виттям буде бігти прямісінько до вас, тож будьте уважні і обережні, не підпускайте їх до себе занадто близько. Для когось недоліком гри може стати її відносно невелика тривалість. На вас чекає всього п’ять сюжетних глав, проходження яких загалом займає три-чотири години.

Скріншот 12 - огляд комп`ютерної гри Half-Life 2: Episode OneЯскравою аналогією в даному випадку є одне з доповнень до оригінального Half-Life, а саме Half-Life: Blue Shift. В цілому Half-Life 2: Episode One вийшов хоч і невеликим, але файним продовженням історії пригод Гордона Фрімена. Більше нам тут додати нічого. Купувати цю гру чи ні, як завжди вирішувати лише вам, а ми бажаємо усім нашим читачам удачі та до зустрічі у наступному випуску!

Скріншоти комп`ютерної гри Half-Life 2: Episode One
Скріншот 13 - огляд комп`ютерної гри Half-Life 2: Episode One

Скріншот 14 - огляд комп`ютерної гри Half-Life 2: Episode One

Скріншот 15 - огляд комп`ютерної гри Half-Life 2: Episode One

Скріншот 16 - огляд комп`ютерної гри Half-Life 2: Episode One

Скріншот 17 - огляд комп`ютерної гри Half-Life 2: Episode One

Скріншот 18 - огляд комп`ютерної гри Half-Life 2: Episode One

Скріншот 19 - огляд комп`ютерної гри Half-Life 2: Episode One

Скріншот 20 - огляд комп`ютерної гри Half-Life 2: Episode One
 
Огляди комп`ютерних ігор від Михайла Корсуна

Михайло Корсун
головний редактор

Pro Games
m.korsun@ukr.net

© 2015-2019 Усі права захищені