Pro Games | Огляди комп`ютерних ігор

Pro-games: історії, відкриття, розваги ігрової індустрії.

Огляди комп`ютерних ігор в жанрах: 3D-шутери, шутери від першої і від третьої особи, тактичні шутери, слешери, аркади, стелс-екшн, симулятори, економічні, стратегії в реальному часі і покрокові стратегії, варгейми, глобальні стратегії, пригоди, рольові ігри, тактичні РПГ, головоломки і онлайнові ігри"

Pro-Games | m.korsun@ukr.net

Огляд комп`ютерної гри Half-Life: Blue Shift
Скріншот 1 - огляд комп`ютерної гри Half-Life: Blue Shift

Привіт усім читачам нашого сайту та фанатам комп'ютерних ігор. Перший масштабний осінній реліз вересня вже дістався консолей – це ми про Destiny 2. Володарі Xbox One та PlayStation 4 вже мають можливість доторкнутися до новинки від американської студії Bungie, а дехто з них почав масштабний бойкот проти внутрішньо ігрових мікротрансакції. Більш детальний огляд на гру ми зробимо через місяць, коли вона таки дістанеться персональних комп’ютерів, а темою цього випуску стане третє по рахунку і останнє автономне доповнення до знаменитого, не побоїмося цього слова, культового Half-Life.

Скріншот 2 - огляд комп`ютерної гри Half-Life: Blue ShiftПані та панове, зустрічайте нашого сьогоднішнього гостя Half-Life: Blue Shift – це комп’ютерна гра в жанрі First-person shooter розроблена спільними зусиллями американських студій Valve, Gearbox Software та видана при підтримці корпорації Sierra Entertainment дванадцятого червня 2001 року ексклюзивно на PC. Сюжет вже вкотре заносить вас до секретного державного науково-дослідницького комплексу "Black Mesa", розташованому десь посеред гір штату Нью-Мексико, а події розгортаються паралельно історії розказаної у Half-Life.

Скріншот 3 - огляд комп`ютерної гри Half-Life: Blue ShiftЦього разу головним героєм є звичайний охоронець на ім’я Барні Калхаун відомий ще, як та особа, котра винна пиво своєму найкращому другу - Гордону Фрімену. Для нього все розпочалося, немов звичайний робочий день, нічим не примітний від інших. Прибувши до лабораторії на монорельсі, протагоніст у звичній манері привітався з колегами, забрав свій комплект броні із шафи та попрямував за табельною зброєю на стрільбище. На вигляд нічого не віщувало біди, дорогою лише зустрічалися непоодинокі групи вчених та охоронці, що сильно жалілися на масовий збій роботи обладнання.

Скріншот 4 - огляд комп`ютерної гри Half-Life: Blue ShiftПопрямувавши на власний пост, Барні зайшов до ліфту разом з двома дослідниками, як раптом під час спуску на нижній поверх, лабораторією прокотився той самий відомий нам "каскадний резонанс". Представники світу Xen масово почали переміщуватися у комплекс та скрізь розпочався справжній хаос. Головний герой ледь не відправився на той світ від падіння кабіни ліфту, але врешті-решт, оговтавшись від усього побаченого, вирішив вибиратися на поверхню. В якийсь момент на його шляху трапляється доктор Розенберг.

Скріншот 5 - огляд комп`ютерної гри Half-Life: Blue ShiftЦей люб’язний чоловік повідомляє чудову звістку - єдиним шансом на порятунок може стати прототип телепорту, за допомогою якого можна забратися подалі від Чорної Мези. Єдиною проблемою є те, що розташований цей рятівний девайс десь глибоко у старій занедбаній частині дослідницького комплексу і не використовувався грець його знає скільки часу. Незважаючи на можливий ризик, протагоніст таки вирішує скористатися шансом та прямує на пошуки телепорту – такою є сюжетна зав’язка, а далі ми переходимо до огляду технічних і гемплейних особливостей даної гри.

Скріншот 6 - огляд комп`ютерної гри Half-Life: Blue ShiftНа відміну від Гордона Фрімена у Барні і близько немає при собі такого прекрасного спеціального костюму як H.E.V. 4 (Hazardous Environment Vest) чи його військового аналогу P.C.V. (Powered Combat Vest), котрий носять представники спеціального підрозділу HECU (Hazardous Environment Combat Unit) зокрема Адріан Шепард. На щастя, ця невелика прикрість жодним чином не робить його беззахисним перед багатьма супротивниками. За ті вісім глав, які йому доведеться провести у стінах науково-дослідницького комплексу на його шляху зустрінеться немало знайомих ворогів.

Скріншот 7 - огляд комп`ютерної гри Half-Life: Blue ShiftБагаточисленні барнакли з липкими язиками, готові поласувати всім що трапиться їм на "гачок", зграї хаундаів разом з десятками вортигонтів, непоодинокі зомбі та хедкраби, що будуть чатувати на вас у вентиляційних шахтах чи коридорах, тихо сидячи собі за наступним кутом. Не слід забувати і про кілька озброєних до зубів військових груп згаданого нами раніше спеціального підрозділу HECU. Солдати зі штурмовими гвинтівками, дробовиками і вибухівкою без зайвих питань чи зволікань будуть відкривати вогонь, ледь запримітивши головного героя.

Скріншот 8 - огляд комп`ютерної гри Half-Life: Blue ShiftА автоматичні турелі разом з важкою технікою теж створюватимуть чимало проблем. В свою чергу хочеться сказати, що містер Калхаун не ликом шитий та вміє за себе постояти. Він добре поводитися з різними видами зброї, а його професійні навички не раз допоможуть йому вийти сухим з води, навіть у найскрутніших ситуаціях. Серед арсеналу протагоніста знайдеться місце для багатьох речей, інвентар поповнять знаменитий червоний лом, який є небагато й немало – символом серії, пістолет Beretta M9, важкий револьвер Colt Python, штурмова гвинтівка Colt M4, дробовик SPAS-12 стануть серйозним аргументом при бойових зіткненнях з багатьма супротивниками.

Скріншот 9 - огляд комп`ютерної гри Half-Life: Blue ShiftЯкщо цього буде не достатньо, тоді варто взяти до рук ручний протитанковий гранатомет з лазерним прицілом, кілька гранат Mk2 чи пару радіокерованих мін. На крайній випадок згодяться крихитні за розміром снарки, але будьте обережні з ними, оскільки за відсутності у їхньому полі зору ворогів - ці інопланетні бешкетники залюбки накинуться на головного героя. Для поповнення рівня здоров’я після важкого бою та лікування поранень Барні користується спеціальною медичною станцією, а от з відновленням броні цього разу все виявилося не так просто.

Скріншот 10 - огляд комп`ютерної гри Half-Life: Blue ShiftСправа в тому, що костюм охоронця зарядними пристроями для H.E.V. взагалі не підлатаєш. В такому випадку доведеться шукати альтернативу - іншими словами, збирати частини броні з екіпіровки полеглих колег, їм вона точно вже не знадобиться, а от протагоніста врятує не раз. Для когось незначним недоліком гри стане її відносно невелика тривалість – сюжетна лінія від самого початку і до кінця проходиться всього за дві з половиною максимум три години. Варто зробити знижку на тому, що перед вами все-таки не повноцінна номерна частина серії, а лише самостійне доповнення.

Скріншот 11 - огляд комп`ютерної гри Half-Life: Blue ShiftВ цілому Half-Life: Blue Shift вийшла файною хоч і короткою грою. Незважаючи на цей факт, вона лаконічно доповнила основну сюжетну лінію оригінального Half-Life та й вкотре повернутися до знайомого комплексу було так приємно. Існувало іще одне DLC під назвою Half-Life: Decay, але воно порадувало в свій час лише володарів PlayStation 2. На превеликий жаль, офіційного портування на PC фанати так і не дочекалися. Грати в цю гру чи ні, як завжди, вирішувати вам, а ми бажаємо усім нашим читачам удачі та до зустрічі у наступному випуску!

Скріншоти комп`ютерної гри Half-Life: Blue Shift
Скріншот 12 - огляд комп`ютерної гри Half-Life: Blue Shift

Скріншот 13 - огляд комп`ютерної гри Half-Life: Blue Shift

Скріншот 14 - огляд комп`ютерної гри Half-Life: Blue Shift

Скріншот 15 - огляд комп`ютерної гри Half-Life: Blue Shift

Скріншот 16 - огляд комп`ютерної гри Half-Life: Blue Shift

Скріншот 17 - огляд комп`ютерної гри Half-Life: Blue Shift

Скріншот 18 - огляд комп`ютерної гри Half-Life: Blue Shift

Скріншот 19 - огляд комп`ютерної гри Half-Life: Blue Shift
 
Огляди комп`ютерних ігор від Михайла Корсуна





Михайло Корсун
головний редактор

Pro Games
m.korsun@ukr.net

© 2015-2019 Усі права захищені