Привіт усім читачам нашого сайту та фанатам комп'ютерних ігор. Менше одного тижня залишилося до першого довгоочікуваного релізу серпня - Hellblade: Senua's Sacrifice. А поки цього не сталося, ми вирішили привернути вашу увагу до трьох сюжетних доповнень минулорічної гри – Mafia III, котра в свій час викликала чимало суперечок на просторах Інтернету. З моменту релізу розробники поступово старалися усувати велику кількість глюків та багів за допомогою патчів. Крім цього вони додали кілька дрібниць: пара нових екземплярів зброї, можливість головного героя міняти власний одяг у гардеробі, декілька автомобільних перегонів по вулицях Нью-Бордо.
Проходити їх зі специфічною фізикою поведінки авто було таке собі задоволення, а врешті-решт тюнинг носив більш косметичний характер і майже не змінював характеристики невеликої купки наявних у Лінкольна авто. Об’єктом сьогоднішнього огляду стане контент, котрий розробники рекламували у складі сезонного абонементу гри. Зараз подивимося чи вийшло у студій Hangar 13 і 2K Czech створити щось насправді унікальне і привнести у віртуальний світ гри хоч краплинку новизни. Перше DLC не змусило себе довго чекати - вже двадцять восьмого березня 2017 року світ побачило сюжетне доповнення, котре носило назву "Faster, Baby!".
В ньому головного героя переносили у невелике містечко Sinclair Parish, розташоване всього за пару кілометрів від околиць Нью-Бордо. На перший погляд, звичайна нічим не примітна фермерська глибинка з золотистими пшеничними ланами, жменькою сільськогосподарських угідь, незначною кількістю добре прибраних будиночків та поліцейським відділком. Саме у цьому непримітному куточку проживає шериф Вальтер Бомонт на прізвисько "Slim". Цей ввічливий служитель закону і справді добився багато чого за часи свої кар’єри у рядах поліції.
Спочатку він закінчив поліцейську академію з відзнакою, а далі пройшов довгу дорогу від звичайного патрульного до шерифа цілого містечка. Його можна було б поважати за багаточисленні здобутки та нагороди, якби цей пан не був расистом. Саме завдяки старанням шерифа та його оплічників із організації "Southern Union" тихий Sinclair Parish перетворився на домівку виключно для білих, а систематичні залякування, шантаж, переслідування та навіть вбивства афроамериканців стали буденним явищем на вулицях після заходу сонця.
Жителі, не на жарт, почали боятися за власні життя, адже існував великий шанс того, що наступного разу хтось почне стукати до їхніх дверей. На допомогу громадянам швидко підключилися незалежна організація "The Voice", присвячена боротьбі за права, свободу і рівноправ’я серед усіх на чолі з Чарльзом Лаво, але його зусиль виявилося замало. Всім відразу стало зрозуміло – просто так змістити шерифа з його посади не вдасться. Для цього потрібні докази та свідчення свідків, які довелося збирати ледь не по крупицях протягом цілого року.
І от коли все нарешті було готово та матеріали срави збиралися передати до незалежного федерального суду, сталася біда - перевізник доказів втрапив у халепу, точніше потрапив на очі самого шерифа. Не складно здогадатися, що ця зустріч була для нього останньою, а важлива папка з купою документів потрапила до рук Вальтера. Мабуть в цей момент до Лаво прибігли його оплічники з криком: "Шеф! Все пропало!", як у відомому радянському кінофільмі "Бриллиантовая рука", але, на щастя, в цей самий момент до нього завітав Лінкольн Клей.
Головному герою дали у помічники доньку Чарльза на ім’я Роксі та ця дружня пара негайно вирушила на пошуки важливої папки з доказами – такою є сюжетна зав’язка. Головною проблемою першого сюжетного DLC є його загальна тривалість –проходження від початку і до самісінького кінця зайняло всього дві години. За цей час, поставивши на вуха всіх поліцейських шаленими перегонами та перестрілками у невеликому містечку, чесно кажучи, особливо не встигаєш запам’ятати ні персонажів історії, ні події, в яких береш участь.
Винятком на загальному сірому фоні є містер Mitch Decosta на прізвисько "M.J.", який вносить до цієї історії хоч якесь різноманіття. Цей колишній військовий пілот та морський піхотинець являє собою один із справжніх символів епохи Америки шістдесятих років: автомобіль Volkswagen T1 із написом "Weed, not bombs", власна ферма з різними сортами трав, не вистачає лише класичних висловів: "Peace bro!" чи "Make love, not war!". Нововведень було небагато: у арсеналі головного героя з’явилися декілька протипіхотних мін та UZI з глушником, а автопарк поповнився двома новими автомобілями.
Ледь не забули про невелику ферму для вирощування різноманітних трав, яку ви отримаєте собі у власність ближче до фіналу. Саме вона дозволить Лінкольну одержувати додатковий прибуток за рахунок збуту більшості вирощених там продуктів своїм трьом оплічникам: Кассандрі, Віто чи Томасу Берку. Загалом дане доповнення вийшло занадто коротким та привнесло мало контенту – дуже слабеньке, одним словом. А зараз переходимо до наступного DLC, котре дісталося релізу вже тридцятого травня 2017 року.
Доповнення під номером два називалося "Stones Unturned" та було присвячене історії, котра висвітлювала чергову низку пригод Лінкольна і його найкращого друга, вірного товариша, що пройшов з ним пліч опліч всю війну у В'єтнамі, харизматичного агента C.I.A. – Джона Донована. Цього разу сюжет закручується навколо секретного вантажу часів Карибської кризи, котра стала одним з значущих моментів напруженого і гострого протистояння у "Холодній війні" між СРСР та США, яка ледь не закінчилася перетворенням світу у величезну радіоактивну пустелю.
На щастя, президенти Микита Сергійович Хрущов та Джон Фіцджеральд Кеннеді вчасно дійшли згоди і в результаті все завершилося миром. Але, незважаючи на цей радісний факт, відголоски тих подій, різні чутки почали поширюватися і вже через деякий час дісталися Нью-Бордо. Через це Джону Доновану стало відомо про кубинський транспортний літак, котрий перевозив вантаж під кодовою назвою "Дівчинка". В той час він так і не дістався місця призначення, а потрапив у грозу і зазнав аварії поблизу одного з тропічних островів, розташованого десь за п’ять сотень миль на південь від міста, не так далеко від півострову Юкатан.
Чудовою звісткою було й те, що одному з пілотів транспортного судна вдалося вижити і з його пошуків починається сюжетна зав’язка доповнення. Протягом проходження DLC Лінкольн разом з Джоном, шукаючи свою ціль, побувають у різних районах міста та зустрінуться з Коннором Олдріджем – колишнім знайомим та колегою Донована, який працював разом з ним у C.I.A., а також брав участь у операції "PBSUCCESS". Цей персонаж ніколи не відчував жодних симпатій чи жалю, а у роботі користувався більш жорсткими чи радикальними методами.
Іншими словами добивався поставленої цілі, не дивлячись ні на що, часто нехтуючи життям чи безпекою цивільних. Якось у Сайгоні між ним та Джоном пробіг чорний кіт, з того часу їх відносини значно погіршилися. Тож, приятеля Лінкольна, ніяк не здивувала інформація про те, що колишній колега прибув до міста, а його ціллю є та ж сама "Дівчинка". Прийшов він за нею не один, а з персональною армією озброєних до зубів та добре підготовлених професійних найманців. Це не представники мафії з якими Лінкольн вже мав справу, навпаки, вони є серйозними супротивниками, котрі оснащеними найновішою амуніцією: штурмовими гвинтівками, бронежилетами та джипами з важкими кулеметами.
Скажемо відразу - ці джентльмени не раз дадуть вам прикурити. Але й головному герою буде чим відповісти, оскільки у його арсеналі з’явилося насправді декілька вибухових речей. Розробники додали до вже існуючого у грі M79, ще один чотирьох зарядний помповий гранатомет CSG, а також відомий мабуть усім радянський РПГ-7. А, якщо і цього буде замало, можна використати снайперську підтримку, за лічені секунди ваш напарник знешкодить супротивника всього одним влучним пострілом.
Декілька слів хочеться додати про додаткові завдання Роберта Маршалла, які змусять вас добряче побігати містом зі спеціальним транквілізаторним пістолетом, відслідковуючи особливо небезпечних злочинців. Завершивши їх усі, ви отримаєте грошову винагороду та новенький спортивний автомобіль – дрібниця, а приємно. В цілому друге доповнення вийшло набагато ліпшим за попереднє, як у плані сюжетної історії, так і відносно наповненості контентом. Ось ми і перейшли до останнього, але не менш цікавого DLC, яке носило назву "Sign of the Times" і дісталося релізу двадцять п’ятого липня 2017 року.
В ньому головний герой повинен стикнутися з представниками кривавого релігійного культу "The Ensanglante", який очолює жіночка на ім’я Бонні Харлесс. Все розпочинається зі звичайної поїздки Лінкольна та отця Джеймса до бару Семмі, того самого, який на початку основного сюжету згорів вщент, ледь не забравши на той світ з собою протагоніста. Прибувши на місце обидва бачать перед собою лише руїни, які годяться лише під знесення. Раптом прямісінько із головних дверей закладу до них вибігає перелякана дівчина років двадцяти вся в сльозах з криками про допомогу, а слідом за нею виходять представники культу.
Після невеликої збройної перепалки, яка закінчується передбачуваним результатом, Лінкольн розуміє, що колишній бар став місцем жахливого ритуалу жертвоприношення. Тож, озброївшись своєю старою армійською фотокамерою, починає збирати докази, ретельно оглядаючи усі важливі зачіпки – привіт L.A. Noire. А вже через годинку протагоніст дізнається від Анни, саме так звуть врятовану леді, історію про те, як вона познайомилася з лідером культу абсолютно випадково у одному з кафе. Не довго думаючи, юна міс прийняла скромну пропозицію люб’язної незнайомки та вступила до лав цієї організації.
З’ясувавши інформацію про місце зборів культистів – нічний клуб "Nuit Branche", головний герой вирішує покласти край його діяльності та кривавим ритуалам – такою є сюжетна зав’язка цього доповнення. Протягом проходження сюжету Лінкольн побуває в декількох, так званих, "місцях темряви", переживе пару галюцинацій та пізнає усі особливості діяльності "The Ensanglante". Складається враження, що культисти озброєні не гірше за найманців Коннора Олдріджа, оскільки майже весь час будуть створювати вам проблеми.
Їдете собі тихенько до точки старту наступної місії, як раптом нізвідки на вас виїжджає декілька автомобілів наповнених озброєними людьми у масках. Розробники внесли кілька змін у бойову систему, додавши режим Slow-Mo, який описувати детально не треба. Натисненням кнопки, час на пару секунд сповільнюється, даючи можливість Лінкольну швидко знешкодити супротивників влучними хедшотами. Мабуть хтось з творців гри полюбляв провести час у Max Payne, F.E.A.R. чи TimeShift. Для любителів стелсу та зброї з глушником теж додали невеликий сюрприз – шість метальних ножів, які точно стануть у нагоді, коли потрібно буде проникнути кудись, не піднімаючи тривоги.
Після проходження всього доповнення на вас чекають ще пара залізних коней та додаткове завдання з відновлення бару. Справа в тому, що під кінець у гості до Лінкольна завітає його тітонька - Лілі Робінсон, яка стане ініціатором описаної вище ідеї. А далі все просто: трохи інвестицій на реконструкцію приміщення і вже за кілька днів стара, обвуглена халупа перетворюється у розкішний бар з великим асортиментом напоїв, власною музичною групою, декількома більярдними столиками та викидайлом біля входу.
В цілому останнє сюжетне доповнення вийшло зовсім непоганим зі своєю насправді унікальною атмосферою та історією. Підводячи підсумок, ми маємо одне кепське та два зовсім файних DLC. Прикро лише те, що чекати на все це різноманіття, якого так не вистачало основній грі, довелося більше шести місяців. Якщо ви вже маєте у власній бібліотеці Steam цей ігровий проект й поки не бачили приводу братися за його проходження, можливо зараз настав саме той час. Хоча вирішувати, як завжди вам, а ми бажаємо усім нашим читачам удачі та до зустрічі у наступному випуску! |