Pro Games | Огляди комп`ютерних ігор

Pro-games: історії, відкриття, розваги ігрової індустрії.

Огляди комп`ютерних ігор в жанрах: 3D-шутери, шутери від першої і від третьої особи, тактичні шутери, слешери, аркади, стелс-екшн, симулятори, економічні, стратегії в реальному часі і покрокові стратегії, варгейми, глобальні стратегії, пригоди, рольові ігри, тактичні РПГ, головоломки і онлайнові ігри"

Pro-Games | m.korsun@ukr.net

Огляд комп`ютерної гри Mafia III
Скріншот 1 - огляд комп`ютерної гри Mafia 3

Привіт усім фанатам комп’ютерних ігор, сьогодні у випуску до нас завітав довгоочікуваний кримінальний бойовик, який наробив досить багато галасу ще в момент анонсу та розділив усіх фанатів серії Mafia на два табори. Хтось безжально критикував гру, а дехто був не проти в неї пограти. Якою ж насправді вийшла третя частина популярної гангстерської саги – зараз ви про все дізнаєтеся. Тож, зустрічайте нашого сьогоднішнього гостя Mafia III – це комп’ютерна гра в жанрі Action-Adventure розроблена зусиллями американської та чеської студії Hangar 13, 2K Czech і видана при підтримці компанії 2K Games сьомого жовтня 2016 року на PC, Xbox One та PlayStation 4.

Скріншот 2 - огляд комп`ютерної гри Mafia 3В центрі сюжетного оповідання стоїть історія молодого афроамериканця на ім'я Лінкольн Клей, що більшість свого життя був сиротою та виріс в одному з притулків Нью-Бордо (Нового Орлеану) під пильним наглядом священика –Джеймса Балларда. Згодом, юнака взяв під опіку Семмі Робінсон – голова "Чорної Банди", незважаючи на той факт, що у нього разом з дружиною вже був син – Елліс. Спочатку хлопці не дуже ладнали між собою, але вже через декілька місяців були дружні мов не розлий вода.

Скріншот 3 - огляд комп`ютерної гри Mafia 3Коли Америка взяла участь у в’єтнамській війні Лінкольн самостійно прийняв рішення піти на фронт. Там він зустрів спеціального агента ЦРУ – Джона Донована, з яким пліч опліч пройшов її, переживши складні зіткнення з ворогом, радості перемог та важкий біль втрат бойових товаришів, але, незважаючи на все це, головний герой успішно пройшов через усі кошмари війни та повернувся додому. Семмі Робінсон зустрів його наче героя та вся сім'я гучно відсвяткувала повернення у власному барі.

Скріншот 4 - огляд комп`ютерної гри Mafia 3На наступний день Лінкольн дізнається, що у старого Семмі дуже великі проблеми з італійською мафією та виявляє бажання допомогти своєму опікуну, який в свій час став йому справжнім батьком. Протагоніст їде у гості до Дона Села Маркано, який є головою усіх мафіозних угрупувань в місці та погоджується виконати для нього одну справу в сподіванні, що це закриє всі можливі борги. В результаті запланована операція проходить успішно та, як наслідок, Лінкольн разом з друзями та сім'єю радується успіху в барі. Через деякий час до них приєднується сам Сел Маркано зі своїми мафіозі та чудова вечірка вмить перетворюється у криваву бійню.

Скріншот 5 - огляд комп`ютерної гри Mafia 3Італійці вбивають усіх присутніх у барі, забирають усі гроші та роблять з бару Робінсонів справжнє вогняне пекло. Головний герой дивом виживає у цьому кошмарі, точніше його встигає витягнути з вогню отець Джеймс Баллард. З тих пір проходить декілька місяців і весь цей час Лінкольн лежить у ліжку, перебуваючи між життям та смертю. Коли він нарешті приходить до тями, то розуміє, що втратив майже все, що у нього було – сім'ю, друзів та рідний дім. В цей самий момент до нього навідується його старий друг – Джон Донован і Лінкольн вирішує стати на шлях помсти.

Скріншот 6 - огляд комп`ютерної гри Mafia 3Він прекрасно розуміє, що це не поверне з того світу своїх рідних і близьких та щиро бажає Дону пережити все те, через що він нещодавно пройшов сам. Головною ціллю стає вся кримінальна імперія - знайомі та близькі Села Маркано. Хоч головний герой є надзвичайно досвідченим бійцем з армійськими здібностями, він не може зробити все це самотужки. Тож він просить підтримки у трьох інших мафіозних босів, що мають свої причини бачити Дона Нью-Бордо в могилі. Першою з них є темношкіра дівчина на ім'я Кассандра, що є лідером гаїтянської банди та має декілька контактів.

Скріншот 7 - огляд комп`ютерної гри Mafia 3Вона тримає свій невеличкий магазинчик з різними ляльками вуду, а також зможе без проблем дістати вам будь-яку зброю з чорного ринку: починаючи від звичайних пістолетів чи помпових рушниць та закінчуючи штурмовими та снайперськими гвинтівками армійського зразка. Є у неї друзі в телефонній компаній, що можуть вимкнути всю мережу на декілька хвилин та знайомий збройний майстер, що з радістю поліпшить характеристики усієї зброї в обмін на кругленьку суму. Другим по рахунку є наш старий знайомий італієць Віто Скалетта – головний герой Mafia II, що колись поставив на вуха весь Емпайр-Бей разом зі своїм приятелем Джо.

Скріншот 9 - огляд комп`ютерної гри Mafia 3Він був і залишається представником класичної італійської мафії зі своїми правилами, принципами та бажанням урвати великий шматок пирога від кримінального бізнесу Села Маркано. Віто має багато знайомих, наприклад, його консальєрі може забрати від вас гроші на зберігання, знайомий лікар підвищить максимальний рівень здоров'я та поліпшить ефективність аптечок, а коли на полі бою стане гаряче на допомогу приїде автомобіль з декількома озброєними до зубів мафіозі, щоб урівняти ваші шанси.

Скріншот 9 - огляд комп`ютерної гри Mafia 3Останнім, але не менш колоритним босом є Томас Берк, що є головою ірландської мафії та має штаб квартиру посеред одного з автомобільних звалищ. Він є справжнім ірландцем та чудовим автомеханіком, не випускає пляшки з міцними алкогольними напоями з рук та часто спілкується лайливими словами. Коли буде потрібно, ірландці зможуть доставити вам автомобіль на замовлення, поліцейський диспетчер відкличе поліцію з вашого хвоста, сам Берк навчить головного героя красти автомобілі не привертаючи до себе уваги або подарує йому комплект вибухівки C4.

Скріншот 10 - огляд комп`ютерної гри Mafia 3Яскравою стороною гри є без перебільшення чудова структура сюжетного оповідання, яка влучно розкриває абсолютно всіх основних персонажів. Під час проходження гри у нас жодного разу не виникло запитання "Хто це такий, чорт забирай?". Розробникам вдалося порадувати нас чудовою музикою завдяки класичним rock'n'roll  хітам музичних груп шістдесятих та відомих особистостей того часу: The Animals, Credence, Джимі Хендрікс, Елвіс Преслі. Слід зазначити, що місто відчувається живим, оскільки його жителі активно обговорюють події, котрі сталися в Америці на той період, а саме вбивство Мартіна Лютера Кінга, президента Джона Кеннеді, протести американського суспільства проти в’єтнамської війни, проява расизму до темношкірих, наслідки карибської кризи, хіпі - куди ж без них – все це ідеально працює та передає атмосферу Америки 1968 року.

Скріншот 11 - огляд комп`ютерної гри Mafia 3А зараз ми хочемо привернути вашу увагу до геймплейних особливостей цієї гри. Нью-Бордо поділене на десять різних районів, дев'ять з яких знаходяться під контролем різних мафіозних босів Дона Села Маркано. Щоб відбити якусь частину міста собі, треба повністю розтрощити бізнес діючої мафії, а, як тільки це буде зроблено, ви зможете передати його в руки одного з своїх підопічних. Після того, як усі кримінальні структури певного району - будь це нелегальні казино, бари, нічні клуби, будуть знаходитися під вашим контролем - на вас чекатиме зустріч з одним із босів італійської мафії.

Скріншот 12 - огляд комп`ютерної гри Mafia 3А вже після остаточної перемоги над всіма діючими лідерами району, ви будете вирішувати долю кожного бізнесу за круглим столом. Ви вправі розподіляти сфери впливу за власним бажанням, але будьте уважні – віддасте багато територій комусь одному з підопічних і двоє інших можуть без докорів сумління забажати бачити головного героя лише через приціл власної зброї. Зазвичай сюжетні місії можна проходити в двох різних стилях: класичний стелс та Rambo Style. І якщо з першим все більш менш зрозуміло, то з другим можуть виникнути проблеми на перших стадіях гри.

Скріншот 13 - огляд комп`ютерної гри Mafia 3Хоч Лінкольн, як відомий багатьом Рембо Джон Джей є ветераном в’єтнамської війни та має у своєму розпорядженні блискучий армійський ніж - він не носить з собою великий арсенал. Ви можете взяти на місію лише два види зброї – пістолет та щось побільше, наприклад, помпову рушницю чи автомат. Кількість боєприпасів, зазвичай є обмеженою у розмірі трьох чи чотирьох магазинів, що вимагатиме від вас влучної стрільби під час бойових зіткнень з ворогами. В іншому випадку є великий ризик залишитися без боєзапасу посеред запеклої перестрілки.

Скріншот 14 - огляд комп`ютерної гри Mafia 3На жаль у гри є багато проблем, які ми просто так не можемо обійти стороною. І зараз не буде йти мова про кепський PC порт з обмеженою частотою кадрів в 30 FPS та купою глюків – все це розробники зможуть швидко привести до ладу патчами, перший з яких вже вийшов. Проблемою під номером один є повна інертність поліції. Якщо в оригінальній Mafia: The City of Lost Heaven треба було дотримуватися правил дорожнього руху та усіма силами уникати сутичок з охоронцями правопорядку, то в цій частині серії полісмени на вас майже не реагують.

Скріншот 15 - огляд комп`ютерної гри Mafia 3Пронесіться повз них на шаленій швидкості, їдьте по зустрічній смузі – все як об стінку горохом. Доки головний герой не почне стрілянину, служителям закону буде на нього начхати. Хоч тут слід зазначити, що поліцейські оперативно реагують на виклики та вже менш ніж за хвилину на місце злочину приїжджає декілька патрульних автомобілів, а підчас гонитви браві полісмени будуть в першу чергу стріляти по колесам вашого авто. Другою проблемою є досить дивна робота штучного інтелекту, який проявляє себе мов мед у відомому мультиплікаційному фільму про Віні Пуха, в один момент він є, а в інший складається враження, що у ваших ворогів зовсім не має мізків.

Скріншот 16 - огляд комп`ютерної гри Mafia 3З одного боку мафіозі жодним чином не реагують на раптове зникнення своїх товаришів, а з іншого боку NPS непогано поводять себе в бою, прикриваючи один одного вогнем та наступають на головного героя коли він перезаряджає власну зброю або закидають його коктейлями Молотова чи гранатами, поки той перебуває в укритті. Проблемою номер три є відсутність швидкого переміщення між районами міста, що трохи дратує. Адже багато часу ви будете витрачати лише на те, щоб дістатися до потрібного вам місця, що на фоні інших ігрових проектів з відкритим світом виглядає не дуже зручно, але це на нашу думку не є критичним.

Скріншот 17 - огляд комп`ютерної гри Mafia 3Розробникам вдалося добре налаштувати фізичну модель поведінки автомобілів, тому ми радимо проходили всю гру на повному реалізмі. Ми отримали масу задоволення від поїздок, адже більшість класичних маслкарів поводять себе на дорозі по різному, швидко розганяються та невпевнено входять у повороти на слизькій дорозі після проливного дощу. Проблемою під номером чотири є абсолютна недоцільність збирати колекційні предмети у вигляді автомобільних журналів чи журналів Playboy, плакатів комуністичної пропаганди.

Скріншот 18 - огляд комп`ютерної гри Mafia 3За всі старання ви не отримаєте жодних додаткових бонусів, що трохи розчаровує. В цілому Mafia III залишила у нас досить суперечливі враження після сорока годин геймплею. З одного боку історія помсти Лінкольна Клея є надзвичайно цікавою з кінематографічними роликами, яскравими персонажами та мотивацією продовжувати гру до кінця з думкою: "що ж таки станеться у фіналі?". З іншого боку всі враження псує одноманітний ігровий процес з захопленням територій, який не так кидається в очі в першій половині історії, але в кінці ви будете бажати, пробігти місії якомога швидше, щоб побачити розвиток основної сюжетної лінії.

Скріншот 19 - огляд комп`ютерної гри Mafia 3Чи можна назвати третю частину культової гангстерської серії провалом і кепською грою - звісно ж ні. На нашу думку Mafia III є непоганим проектом зі своїми плюсами та мінусами. Немає сумнівів у тому, що у неї знайдуться свої фанати. Незабаром очікується вихід трьох сюжетних доповнень, які ми оглянемо пізніше. Нажаль гра не досягла рівня еталону серії - Mafia: The City of Lost Heaven, але на нашу думку вона таки заслуговує на увагу фанатів. Купувати її чи ні, кожен вирішить для себе сам, а ми бажаємо усім нашим читачам удачі та до зустрічі у наступному випуску!

Скріншоти комп`ютерної гри Mafia III
Скріншот 20 - огляд комп`ютерної гри Mafia 3

Скріншот 21 - огляд комп`ютерної гри Mafia 3

Скріншот 22 - огляд комп`ютерної гри Mafia 3

Скріншот 23 - огляд комп`ютерної гри Mafia 3

Скріншот 24 - огляд комп`ютерної гри Mafia 3

Скріншот 25 - огляд комп`ютерної гри Mafia 3

Скріншот 26 - огляд комп`ютерної гри Mafia 3

Скріншот 27 - огляд комп`ютерної гри Mafia 3
 
Огляди комп`ютерних ігор від Михайла Корсуна

Михайло Корсун
головний редактор

Pro Games
m.korsun@ukr.net

© 2015-2019 Усі права захищені