Pro Games | Огляди комп`ютерних ігор

Pro-games: історії, відкриття, розваги ігрової індустрії.

Огляди комп`ютерних ігор в жанрах: 3D-шутери, шутери від першої і від третьої особи, тактичні шутери, слешери, аркади, стелс-екшн, симулятори, економічні, стратегії в реальному часі і покрокові стратегії, варгейми, глобальні стратегії, пригоди, рольові ігри, тактичні РПГ, головоломки і онлайнові ігри"

Pro-Games | m.korsun@ukr.net

Огляд комп`ютерної гри Middle-earth: Shadow of Mordor
Скріншот 1 - огляд комп`ютерної гри Middle-earth: Shadow of Mordor

Привіт усім читачам нашого сайту та фанатам комп’ютерних ігор. Давно ми не приділяли достатньо уваги ігровим проектам, присвяченим дивовижному фентезійному світу творів знаменитого англійського письменника Джона Рональда Руеля Толкіна. Тож, цього разу ми постараємося виправити цю ситуацію і презентуємо вам наш огляд. Пані та панове, зустрічайте нашого сьогоднішнього гостя Middle-earth: Shadow of Mordor – це комп'ютерна гра в жанрі Action RPG, Action role playing розроблена зусиллями американської студії Monolith Productions та видана при підтримці корпорації Warner Bros. Interactive Entertainment тридцятого вересня 2014 року на PC, PlayStation 4, Xbox One.

Скріншот 2 - огляд комп`ютерної гри Middle-earth: Shadow of MordorСюжетні події гри розгортаються у період між кінофільмами The Hobbit та The Lord of the Rings, а в центрі оповідання закладена історія Таліона – одного з представників фракції Рейнджерів. Будучи досвідченим, дисциплінованим військовим та майстерним слідопитом, він провів на службі не один рік, вірно захищаючи межі царства Гондору, а також місто Мінас Тіріт від зазіхань різних племен орків та уруків. Саме там головний герой познайомився з дівчиною на ім’я Іорет та вже через деякий час, незважаючи на сильне невдоволення її батька, вона стала його дружиною.

Скріншот 3 - огляд комп`ютерної гри Middle-earth: Shadow of MordorЗгодом молодого рейнджера перевели служити до краю царства у самісіньку фортецю Мораннон, яку ще жителі міст звикли іменувати "Чорними воротами". Розташована у долині Удун, ця велетенська споруда, зведена з чорного металу та каменю, слугувала певним бар’єром та відмежовувала Середзем'я від Мордору – царства тіней та темряви, землі де панують сили зла і породження мороку, домівку самого Темного Лорда – Саурона. Згодом у Таліона та Іорет народився син – Даріель, а наш щасливий рейнджер вже через декілька років став капітаном гарнізону.

Скріншот 4 - огляд комп`ютерної гри Middle-earth: Shadow of MordorНавчаючи свого первістка власному ремеслу, головний герой планував покинути службу та, на зібрані кошти, поїхати разом з сім’єю жити собі спокійно в якомусь з куточків цього казкового світу. На превеликий жаль, усім цим мріям та планам не було призначено збутися, оскільки вже за декілька днів на фортецю напала ціла орда уруків на чолі з трьома чорними полководцями. Усі намагання протагоніста захистити своїх побратимів та власну родину врешті-решт не дали результату і в кінці-кінців, він був змушений дивитися, як спочатку жорстоко страчують власного сина, а згодом і дружину: "Ghurarmu shirkush’ agh azgushu, Zant ya apakurizak, Gûl-n’ anakhizak".

Скріншот 5 - огляд комп`ютерної гри Middle-earth: Shadow of MordorТаліон був готовий прийняти власну смерть та об’єднатися з близькими в той момент, коли меч одного зі слуг Саурона доторкнувся до його горла. але натомість доля рейнджера склалася зовсім не так, як він того бажав. Незважаючи на усі пережиті жахіття, йому вдалося залишитися у світі живих завдяки могутньому духу ельфа, який вселився у тіло головного героя і, тим самим, врятував цього бідолаху від смерті. Не вірячи власним очам, він спочатку не дуже довіряє своєму новому товаришу, але згодом зі слів привида стає зрозуміло, що все сталося не просто так, а із-за кривавого прокляття накладеного одним з темних полководців.

Скріншот 6 - огляд комп`ютерної гри Middle-earth: Shadow of MordorДля того, щоб здихатися від нього, треба всього на-всього буде перемогти усіх лейтенантів Саурона. Тож, Таліон погоджується з ельфом, адже, окрім цього, ще бажає помститися за смерть своєї родини - от такою є зав’язка гри. Протягом проходження сюжетної лінії ви побуваєте лише у двох локаціях – оточену темними скелями долину Удун та покриту зеленими рівнинами північну частину Мордору – Нурн, якими можна вільно подорожувати. Якщо вам спало на думку, що в цьому краї все буде виглядати, немов звичайна прогулянка по парку з попутним милуванням місцевими пам’ятками архітектури, то відразу скажемо – це далеко не так.

Скріншот 7 - огляд комп`ютерної гри Middle-earth: Shadow of MordorОскільки, крім сотень уруків на вас чекають зовсім непривітні представники фауни, які не проти поласувати рейнджером: непоодинокі і вельми спритні катагори, отруйні гхули, що весь час ходять зграями, велетенські грауги. Ігровий процес нагадує добре знайому нам серію Batman з єдиною характерною відмінністю. Таліон та Келембрімбор на відміну від Брюса Уейна не цураються відправляти на той світ ворогів сотнями. До рішення усіх ігрових ситуацій можна підійти з трьох сторін: вступити у відкритий бій на мечах, розстріляти усіх здалеку за допомогою лука чи приховано знешкодити супротивників один за одним, не підіймаючи тривоги.

Скріншот 8 - огляд комп`ютерної гри Middle-earth: Shadow of MordorБойова система проста - однією кнопкою миші наносимо удари, іншою блокуємо ворожі атаки, а за допомогою клавіші "space" ухиляємося від списів і стріл. Система поліпшення персонажів теж є доволі великою та розділена на дві окремі гілки - перша стосується виключно здібностей рейнджера та направлена на підвищення бойової ефективності. Наприклад, Таліон в бою зможе проводити смертельні удар, всього одним замахом зносити голову з пліч, якогось урука, що вирішив кинути йому виклик або швидко добивати приголомшених супротивників за допомогою кинджалу.

Скріншот 9 - огляд комп`ютерної гри Middle-earth: Shadow of MordorДруга стосується розвитку потойбічних здібностей ельфа, який і так є майстерним лучником, але крім цього може похизуватися ще кількома здібностями. Як приклад, швидкість бігу головного героя збільшиться, він зможе проводити масштабну атаку по площі або здійснювати фантомний ривок, всього за частку секунди долаючи величезну відстань між собою і ціллю або брати уруків чи представників фауни мордору під свій контроль, накладаючи на них власне клеймо Світлого Лорда. Окремо хочеться приділити увагу ще одній особливості цього ігрового проекту – системі Nemesis.

Скріншот 10 - огляд комп`ютерної гри Middle-earth: Shadow of MordorСправа в тому, що піч час подорожі Мордором вам зустрінуться не лише звичайні уруки, а лейтенанти і воєначальники армії Саурона. Кожен з них здобув свій титул за певні заслуги перед Темним Лордом та його чорними полководцями. Вони є насправді унікальними супротивниками, мають власний набір характеристик та просто так їх не здолати. Наприклад, один з вождів є майстром мечником та його неможливо перемогти у відкритому бою, але якщо він хоч на секунду побачить перед собою катагора, то злякається до смерті.

Скріншот 11 - огляд комп`ютерної гри Middle-earth: Shadow of MordorДо іншого з воєначальників неможливо підкрастися, а леза його зброї покриті смертельною отрутою, але один влучно випущений постріл з луку буде для нього летальним. Для того, щоб дізнатися про сильні і слабкі сторони якогось з вождів Таліон на пару з Келембрімбором можуть діяти декількома способами: допитувати підконтрольних йому уруків, знаходити записи з інформацією у ворожих таборах і фортецях або звільняти рабів, котрі розкажуть їм всю необхідну інформацію. Після перемоги над командиром уруків, ви отримували певну руну, яка в подальшому використовувалася для поліпшення характеристик меча, лука чи кинджала.

Скріншот 12 - огляд комп`ютерної гри Middle-earth: Shadow of MordorПриємною дрібницею є й те, що сценаристи вельми детально опрацювали світ Мордору, адже подорожуючи його регіонами ви тут і там знайдете відомості про персонажів і подій описаних в книгах та кінофільмах: відомий усім Голлум, найсильніший маг Ордена Істарі – Саруман Білий або гігантська павучиха – Шелоб. У грі  є декілька суттєвих недоліків і першим з яких є абсолютно пустий ігровий світ, в якому зовсім мало активностей. Звісно, окрім проходження сюжетної лінії, можна зайняти себе на пару додаткових годин битвами з уруками, полюванням на воєначальників, пошуком колекційних предметів, звільненням рабів, які потрапили у ворожий полон або проходженням випробувань, але на більше не варто розраховувати.

Скріншот 13 - огляд комп`ютерної гри Middle-earth: Shadow of MordorДругим мінусом гри є абсолютна могутність головного героя, якщо спочатку це ще не сильно проявляється, то ближче до фіналу вам взагалі ніхто із супротивників не зможе завдати шкоди, Таліон вельми рідко знайде собі рівного по силі опонента. Іноді відчуваєш себе неначе Супермен, який здатний особисто повалити цілу армію уруків. З цього випливає іще один суттєвий недолік – низька складність. Четвертим мінусом є абсолютно кепський фінал, така очікувана битва з останнім темним полководцем, до якої ви йшли всю гру, насправді виявляється розчаруванням.

Скріншот 14 - огляд комп`ютерної гри Middle-earth: Shadow of MordorВ цілому Middle-earth: Shadow of Mordor виявилася вельми суперечливим ігровим проектом з яскраво вираженими плюсами та мінусами, будучи в свій час непоганою альтернативою LEGO: The Hobbit. Одним фанатам прийшовся до смаку непоганий сюжет, інші ж без сумнівів лаяли гру за перелічені вище недоліки. Грати в неї чи ні, вирішуйте кожен для себе сам, а ми бажаємо усім нашим читачам удачі та до зустрічі у наступному випуску!

Скріншоти комп`ютерної гри Middle-earth: Shadow of Mordor
Скріншот 15 - огляд комп`ютерної гри Middle-earth: Shadow of Mordor

Скріншот 16 - огляд комп`ютерної гри Middle-earth: Shadow of Mordor

Скріншот 17 - огляд комп`ютерної гри Middle-earth: Shadow of Mordor

Скріншот 18 - огляд комп`ютерної гри Middle-earth: Shadow of Mordor

Скріншот 19 - огляд комп`ютерної гри Middle-earth: Shadow of Mordor

Скріншот 20 - огляд комп`ютерної гри Middle-earth: Shadow of Mordor

Скріншот 21 - огляд комп`ютерної гри Middle-earth: Shadow of Mordor

Скріншот 22 - огляд комп`ютерної гри Middle-earth: Shadow of Mordor
 
Огляди комп`ютерних ігор від Михайла Корсуна





Михайло Корсун
головний редактор

Pro Games
m.korsun@ukr.net

© 2015-2019 Усі права захищені