Привіт усім фанатам комп'ютерних ігор, нещодавно у місті Лос-Анджелес штату Каліфорнія США відбулася знаменита виставка Electronic Entertainment Expo 2016. Для нас ці декілька безсонних днів та ночей були достатньо складними, але, незважаючи на все це, ми пильно слідкували за кожною прес-конференцією відомих game-development компаній, що були присутні на E3 в цьому році. Свої враження від кожної з прес-конференцій ми висловимо пізніше у короткому дайджесті, що вийде ближче до кінця цього тижня. А сьогодні на вас традиційно чекає огляд ще одного old-school проекту, який ми встигли підготувати для вас.
Тож, зустрічайте нашого сьогоднішнього гостя Saints Row 2 – це комп'ютерна гра в жанрі Action-Adventure розроблена американською студією Volition та видана компанією THQ чотирнадцятого жовтня 2008 року на PlayStation 3 та Xbox 360, а вже починаючи з п'ятого січня 2009 року в неї змогли пограти усі володарі PC. Історія розробки цього ігрового проекту розпочинається ще з 2006 року. Після випуску оригінального Saints Row, що був ексклюзивом для приставки Xbox 360 та став справжнім комерційним успіхом, розійшовшись тиражом більше ніж в мільйон копій до кінця року, розробники задумалися над продовженням історії, незважаючи на всю критику з боку деяких гравців та неодноразовим порівнянням їхнього проекту з іншою популярною серією ігор в відкритому світі - Grand Theft Auto.
Після двох років кропіткої роботи до прилавків магазинів дістався цей ігровий проект. Що в ньому такого цікавого і чи вартий він взагалі уваги – давайте розглянемо детальніше. Сюжетне оповідання розпочинається після декількох місяців з фіналу першої гри та перенесе вас до вигаданого американського міста Stilwater. Головний герой чи героїня, на ваш вибір, є одним з учасників відомої вуличної банди "The Saints", котра в минулому контролювала майже усе місто, але після декількох інцидентів та невдач втратила весь свій вплив, а її учасники розбіглися хто куди, знайшовши собі нові зайняття.
Після декількох місяців коми головний герой приходить до тями у медичному блоці в'язниці та, дізнавшись про кепський стан власної банди, вирішує тікати до міста разом з приятелем. Діставшись вулиць Стілуотеру, він ставить за мету очолити Святих та відновити контроль над територіями, що в недалекому минулому належали цій вуличній банді. Першочергово новообраний голова Святих вирішує віднайти своїх лейтенантів, першим з яких був запальний, різкий, жорстокий, безцеремонний та досить самовпевнений у своїй правоті Джонні Гет, другим - Пірс Вашингтон, який весь час намагається догодити вам, але всі його ідеї та пропозиції залишаються без уваги або їх безсоромно поцуплюють інші лейтенанти.
Третім лейтенантом Святих є дівчина Шаунді, що переважно краде усі ідеї у Пірса та неодноразово сперечається з ним, але відповідально ставиться до виконання усіх поставлених перед нею завдань. Тож, створивши імпровізовану фортецю чи базу "The Saints", ви будете поступово відвойовувати район за районом у трьох вуличних банд, які на початок гри контролюють усі вулиці міста. На заваді вам стануть представники банди "The Brotherhood" разом з їх лідером Маеро. Цей перекачаний здоровань, розмальований з усіх боків татуюваннями знайшов собі помічників за допомогою сили та залякування.
Маючи неперервну жагу до смертельних перегонів та важкої музики він не поступається перед іншими та самовпевнено йде до своєї мети, використовуючи усі зв'язки, зброю та учасників банди. Ще одною перепоною на шляху до слави і контролю для вас стане банда "The Ronin", заснована в свій час японським бізнесменом Кадзуо Акуджі та очолювана його сином Шого. Представники цієї банди мають яскраву жовто-білу форму та без будь-якого страху йдуть у бій озброєні катаною, пістолетами, автоматами та гранатометами.
Третьою бандою з якою вам доведеться мати справу стануть "Sons of Samedi", колись її представники були частиною великого карибського картелю, але згодом переїхали до Стілуотеру та розпочали свій наркобізнес на вулицях міста.
Очолювані холоднокровним лідером на прізвисько "The General" та його вірним помічником містером Sunshine, учасники цієї банди готові пожертвувати своїм життям та стараються бездоганно виконати будь-які завдання, незважаючи на їхню складність.
Останніми супротивниками, що наважаться кинути виклик Святим стане "Ultor". Очолювана спочатку радою директорів, а згодом вельми розважливим бізнесменом Деном Вогелем, корпорація не раз змінювала свої погляди, щодо самого міста та його системи правоохоронних органів. Цього разу учасникам та інвесторам прийшла наступна ідея – перетворити бандитські райони міста Stilwater з ліквідацією усієї організованої злочинності у привабливі та стабільні для інвестицій бізнес-центри, на яких можна заробити кругленьку суму.
Ігровий процес представляв собою класичний шутер від третьої особи. Головний герой міг носити з собою декілька видів зброї починаючи зі звичайного пістолета та декількох гранат, а закінчуючи важким кулеметом, снайперською гвинтівкою чи РПГ. В ході захоплення районів міста ви починали отримувати прибуток від наявних там магазинів та інших закладів інфраструктури. Отримані гроші можна було використовувати як душа забажає: купуйте собі нові авто, квартири чи одежу, поліпшуйте характеристики уже існуючих автомобілів, придбайте декілька нових видів зброї чи інвестуйте в нерухомість для отримання ще більшого прибутку – варіантів безліч.
Ще однією особливістю гри були додаткові завдання за рахунок яких можна було заробити гроші, збільшити рівень поваги до головного героя та отримати певні бонуси. Наприклад, лідер Святих буде зазнавати менших ушкоджень від ворожих атак або матиме додаткову знижку при купівлі зброї в магазинах. Слід зазначити, що під час проходження місій ви могли в будь-який момент покликати на допомогу учасників вашої банди, від одного до трьох, які з радістю допомагали вам в бою з парою десятків супротивників.
Хочеться сказати ще декілька слів про музику, а точніше про значний асортимент музичних треків доступних на радіо: тут є все - від класики до важкого металу. Єдиним недоліками Saints Row 2 були три речі. Першим був візуальний стиль, який суттєво не змінився у порівнянні з оригінальною грою та на фоні тієї ж Grand Theft Auto IV картинка виглядала не дуже файно. Хоча заради справедливості скажемо, що у розробників Saints Row 2 скоріше за все не було такого бюджету, що був у Rockstar Games при розробці четвертої частини GTA. Тож, мінус за візуальний стиль можна особливо і не враховувати.
Другим недоліком гри була фізична модель поведінки автомобілів - яке б авто ви не взяли їздити воно буде, відверто кажучи, як колода, змінюється лише динаміка набору швидкості і все. Третім і найважливішим недоліком гри, на нашу думку, є те, що рано чи пізно вас змушують виконувати побічні завдання в силу недостатнього рівня поваги. Іншими словами – якщо у вашого героя низький рівень поваги, то доступ до сюжетних місій буде закрито поки ви не підвищите його до потрібного значення. Тож, замість того щоб отримувати задоволення від основної сюжетної лінії – ви будете змушені проходити непогані, але все-таки однотипні побічні завдання, що трохи дратує.
В цілому Saints Row 2 вийшла чудовою грою незважаючи на перераховані вище мінуси за рахунок яскравих персонажів, гумору та непоганої історії. Якщо ви є фанатом Saints Row чи вам просто подобаються ігри даного жанру – спробуйте зіграти в цей ігровий проект! Ми бажаємо усім читачам удачі та до зустрічі на сторінках огляду Saints Row: The Third – професор Genki чекає на вас!
|