Pro Games | Огляди комп`ютерних ігор

Pro-games: історії, відкриття, розваги ігрової індустрії.

Огляди комп`ютерних ігор в жанрах: 3D-шутери, шутери від першої і від третьої особи, тактичні шутери, слешери, аркади, стелс-екшн, симулятори, економічні, стратегії в реальному часі і покрокові стратегії, варгейми, глобальні стратегії, пригоди, рольові ігри, тактичні РПГ, головоломки і онлайнові ігри"

Pro-Games | info@pro-games.com.ua

Огляд комп`ютерної гри Tom Clancy's Splinter Cell: Conviction
Скріншот 1 - огляд комп`ютерної гри Tom Clancy's Splinter Cell: Conviction

Сьогодні у випуску ми розглянемо проект, що в свій час наробив досить багато галасу серед фанатів серії Splinter Cell. Зустрічайте нашого сьогоднішнього гостя Tom Clancy's Splinter Cell: Conviction – це комп'ютерна гра в жанрі Action-Adventure, Stealth розроблена французькою студією Ubisoft Montreal та видана компанією Ubisoft тринадцятого квітня 2010 року на PC та Xbox 360. Гра продовжує історію оперативника секретної організації національної безпеки США - Сема Фішера. Розробка цієї частини серії була досить складною, оскільки гру переробляли з нуля принаймні двічі.

Скріншот 2 - огляд комп`ютерної гри Tom Clancy's Splinter Cell: ConvictionЯкщо дивитися на ранні трейлери та скріншоти, то в 2007 - 2008 роках Splinter Cell: Conviction був більше схожий на новенький Assassin's Creed, ніж на старі ігри серії. Гра піддавалася багатьом технічним змінам та старалася йти в ногу з часом, перероблювалася зовнішність головного героя та геймплей, який за початковою задумом повинен був проходити у відкритому світі, а на вулицях був присутній натовп з тисячами звичайних мешканців США. Все стало більш-менш ясно на виставці e3 2009 року, в ході якої розробники продемонстрували невелику частину ігрового процесу. Нарешті гра успішно дісталася до персональних комп'ютерів та приставок. Тож, давайте детальніше розглянемо, що в ній гарного чи поганого.

Скріншот 3 - огляд комп`ютерної гри Tom Clancy's Splinter Cell: ConvictionОсновні сюжетні події розгортаються через декілька місяців після фіналу попередньої гри - Tom Clancy's Splinter Cell: Double Agent. Колишні роботодавці вирішили звалити усі провини агентства на бідолашного Сема, який і так втратив доньку. Вони без будь-яких докорів сумління проголосили одного з найкращих військових оперативників розвідки США міжнародним терористом за участь в організації JBA (Армія Джона Брауна) та за загибель колишнього голови Третього Ешелону та найліпшого друга Сема - Ірвінга Ламберта.

Скріншот 4 - огляд комп`ютерної гри Tom Clancy's Splinter Cell: ConvictionПереховуючись від представників NSA, Сем вирішив викинути з свого життя все: свою країну, зв'язки, друзів. У нього залишилася лише одна мета - знайти та покарати винуватця смерті своєї єдиної доньки Сари Фішер. Після довгих пошуків та кропіткого розслідування слід вбивці приводить головного героя до столиці республіки Мальта у невелике місто Валлетта, де Сема раптово знаходить його стара знайома - Анна "Grím", котра весь час працювала провідним спеціалістом відділу технологічної підтримки в Третьому Ешелоні.

Скріншот 5 - огляд комп`ютерної гри Tom Clancy's Splinter Cell: ConvictionПісля дружної розмови вона попереджає Сема про найманих-вбивць, що намагаються ліквідувати його. Колишній оперативник успішно знешкоджує непроханих гостей та допитує лідера банди, котрий розповідає йому про відомого мальтійського барона зброї – Андрія Кобіна, що несе відповідальність за смерть Сари. Безшумно пробравшись у розкішний особняк та нейтралізувавши охоронців, Сем допитує Кобіна, від якого дізнається, що смерть його доньки була лише всього маленькою частиною великої гри. Не встиг головний герой кліпнути очима, як, вмить, до кімнати вривається група оперативників Третього Ешелону та захоплює його в полон.

Скріншот 6 - огляд комп`ютерної гри Tom Clancy's Splinter Cell: ConvictionУв'язненого Фішера перевозять на секретну військову базу США для допиту, але в останній момент його вже другий раз рятує із біди Анна. Вона представляється Сему подвійним агентом на службі у президента та повідомляє не дуже приємні новини. Том Рід – новий директор Третього Ешелону разом з приватною військовою корпорації Black Arrow вирішив вчинити теракт з використанням декількох ЕМП бомб у столиці США - Вашингтоні. Анна просить Сема допомогти, аргументуючи своє прохання тим, що він єдина людина котрій вона насправді довіряє. В силу певних обставин, колишній оперативник погоджується виконати нове завдання.

Скріншот 7 - огляд комп`ютерної гри Tom Clancy's Splinter Cell: ConvictionПротягом проходження сюжету ви разом з Семом встигнете побувати у всіх куточках Вашингтона, відвідаєте знаменитий Меморіал Лінкольна, завітаєте до секретних лабораторій Black Arrow, зазирнете до штаб-квартири Третього Ешелону та навіть побуваєте у Білому Домі. Основною претензією фанатів серії став змінений ігровий процес, що перейшов від звичного прихованого стелсу до активного екшену. У більшості випадків у вас не буде можливості тихо дістатися до цілі не турбуючи при цьому усіх присутніх на ігровій локації охоронців.

Скріншот 8 - огляд комп`ютерної гри Tom Clancy's Splinter Cell: ConvictionСему часто доведеться битися з ворогами обличчям до обличчя, використовуючи штурмову гвинтівку, пістолет та гранати. Ще більшої динаміки грі придавала нова здібність під назвою Mark and Execute, що ставала доступною для використання після того, як Сем розправлявся з супротивником в ближньому бою. Фішер міг відмітити двох, трьох чи чотирьох ворогів та стратити їх за долю секунди декількома влучними пострілами. Значним змінам зазнала класична стесл механіка. На зміну звичайного індикатора, що показував на скільки добре сховався в тіні головний герой, в цій частині доки оперативник знаходиться в тіні - графіка стає менш насиченою і тільки вороги та інтерактивні об'єкти залишаються пофарбованими. Межі екрана темніють для більшого ефекту, але як тільки Сем виходить з тіні чи потрапляє в поле зору супротивника, все знову стає кольоровим.

Скріншот 9 - огляд комп`ютерної гри Tom Clancy's Splinter Cell: ConvictionЩе однією особливістю, що добряче розлютила фанатів серії стало відображення завдань та емоцій головного героя у вигляді проекцій на стінах ігрового рівня. Уявіть ситуацію, йдете ви собі по місту, а тут раптом на будинку з'являється величезний напис зі словами: "Непомітно проникни у будинок, допитай свідка, встанови С4 у відповідних місцях, натисни на кнопку чи йди на верхній поверх" - і так до самого фіналу, кому це сподобається? Чому розробники не помістити цілі та завдання місії у звичний всім OPSAT - нам не відомо.

Скріншот 10 - огляд комп`ютерної гри Tom Clancy's Splinter Cell: ConvictionВ цілому Tom Clancy's Splinter Cell: Conviction є дуже й дуже суперечливим проектом. З одного боку в ньому присутня надзвичайно цікава історія, знайомі нам персонажі та непогано опрацьований світ ігрових локацій. З іншого боку в цій грі залишилось зовсім мало того, за що всім так подобалися класичні частини Splinter Cell, а саме стелсу.

"Like any man, when he's pushed to his limits, he's capable of anything. When someone strikes at the one's he loves, he will take any steps necessary. He's looking for answers, for the truth. He will stand by his convictions. The Sam Fisher you know is dead. The man who played by the rules, listened to the voice in his ear - he's gone. So watch your back, I can't stop him - no one can."

Скріншоти комп`ютерної гри Tom Clancy's Splinter Cell: Conviction
Скріншот 11 - огляд комп`ютерної гри Tom Clancy's Splinter Cell: Conviction

Скріншот 12 - огляд комп`ютерної гри Tom Clancy's Splinter Cell: Conviction

Скріншот 13 - огляд комп`ютерної гри Tom Clancy's Splinter Cell: Conviction

Скріншот 14 - огляд комп`ютерної гри Tom Clancy's Splinter Cell: Conviction

Скріншот 15 - огляд комп`ютерної гри Tom Clancy's Splinter Cell: Conviction

Скріншот 16 - огляд комп`ютерної гри Tom Clancy's Splinter Cell: Conviction

Скріншот 17 - огляд комп`ютерної гри Tom Clancy's Splinter Cell: Conviction

Скріншот 18 - огляд комп`ютерної гри Tom Clancy's Splinter Cell: Conviction
 
Огляди комп`ютерних ігор від Михайла Корсуна

Михайло Корсун
головний редактор

Pro Games
info@pro-games.com.ua

© 2015-2018 Усі права захищені