Pro Games | Огляди комп`ютерних ігор

Pro-games: історії, відкриття, розваги ігрової індустрії.

Огляди комп`ютерних ігор в жанрах: 3D-шутери, шутери від першої і від третьої особи, тактичні шутери, слешери, аркади, стелс-екшн, симулятори, економічні, стратегії в реальному часі і покрокові стратегії, варгейми, глобальні стратегії, пригоди, рольові ігри, тактичні РПГ, головоломки і онлайнові ігри"

Pro-Games | m.korsun@ukr.net

Огляд комп`ютерної гри Warhammer 40000: Dawn of War – Winter Assault
Скріншот 1 - огляд комп`ютерної гри Warhammer 40000: Dawn of War – Winter Assault

Привіт усім фанатам жанру RTS, ми продовжуємо огляд серії Warhammer і на черзі у нас ігровий проект, що вийшов через деякий час після релізу оригінального Warhammer 40000: Dawn of War, який ми, до речі, вже встигли оглянути. Отже, зустрічайте нашого сьогоднішнього гостя Warhammer 40000: Dawn of War – Winter Assault – це комп'ютерна гра в жанрі Real-time strategy розроблена канадською студією Relic Entertainment та видана при підтримці американської компанії THQ двадцять третього вересня 2005 року ексклюзивно на PC.

Скріншот 2 - огляд комп`ютерної гри Warhammer 40000: Dawn of War – Winter AssaultСюжет цієї гри розгортався в межах космічної системи Lorn, а точніше кажучи, навколо п'ятої планети під назвою Lorn V. Десятки років тому на її поверхні розташовувалася велика колонія та потужний військово-промисловий комплекс підпорядкований Імперіуму Людства. Кліматичні умови цього куточка галактики  були, м'яко кажучи, зовсім не привітним і через постійні крижані бурі та завірюхи виникали проблеми з постачанням необхідних припасів. Але, незважаючи на всі ці негаразди, тисячі колоністів працювали не покладаючи рук над створенням зброї та техніки в ім'я Імператора. В подальшому усе вироблене озброєння використовувалося для  укомплектування військових полків Імперської Гвардії та елітних підрозділів Космічних Десантників, які відважно охороняли кордони Імперії та готові були в будь-який момент дати відсіч ворогу.

Скріншот 3 - огляд комп`ютерної гри Warhammer 40000: Dawn of War – Winter AssaultПодії кривавої цивільної війни, відомої вам під назвою - єресь Хоруса не оминули і цю планету. Як наслідок, представники Імперської гвардії та космічні десантники стикнулися в тяжких боях з десятками кланів орків, що йшли в бій широкою навалою під свій войовничий крик "WAAAGH!". Не залишилися осторонь хаосити Кривавого Легіону Кхорна, що разом зі своїм полководцем – Лордом Круллом почали поступово захоплювати планету, проводячи жахливі ритуали та приносячи жертви в ім'я бога люті, жорстокості та ненависті. Хоч, імперські гвардійці і космодесантники відважно билися з арміями оріків та хаосу до останнього бійця - це не допомогло їм втримати Lorn V під контролем Імперіуму.

Скріншот 4 - огляд комп`ютерної гри Warhammer 40000: Dawn of War – Winter AssaultСкоро цей льодовий світ став крижаною могилою для багатьох хоробрих бійців, а територію колишніх колоній поділили між собою численні клани зеленошкірих та хаосити кривавого бога. Сотні років пройшло з тих часів, і от, раптово, в архівах Імперіуму була знайдена інформація про могутню реліквію втрачену під час битв у ті жахливі дні. Цією реліквією була могутня зброя, а точніше старовинний імператорський Титан під назвою "Dominatus" - вершина технічно-військової інженерії Імперіуму Людства. Командуючими Імперської Гвадії було прийнято рішення про пошук цього стратегічно важливого військового ресурсу. І от вже за лічені дні поблизу крижаної планети зібралися десятки військових кораблів чотирьохсот дванадцятого Кадіанського полку під командуванням Лорда-генерала Стерна.

Скріншот 5 - огляд комп`ютерної гри Warhammer 40000: Dawn of War – Winter AssaultПеред ним поставили лише два завдання – відвоювати Lorn V з рук хаосу та орків, а також віднайти та повернути до рук Імперії могутнього Титана. На відміну від Warhammer 40000: Dawn of War, де можна було грати лише за фракцію космодесантників третьої роти Кривавих Воронів, в цій грі вам надавали можливість обрати одну з двох компаній. Першою можна було зіграти за "Order", представлений Імперською Гвардією та Ельдарами. Другою компанією є "Disorder" - представлений расою орків та хаосу Кривавого Легіону Кхорна. Цікаво, що незважаючи на ворожнечу між цими фракціями, вони будуть змушені заключати між собою союзи та не раз допоможуть одна одній у скрутних ситуаціях.

Скріншот 6 - огляд комп`ютерної гри Warhammer 40000: Dawn of War – Winter AssaultЧерез те, що ви не будете весь час грати лише за одну з представлених рас, проходження компаній зовсім не буде нудним та змусить вас весь час адаптуватися до змін та складних ігрових ситуацій на полі бою. Наприклад, в один момент ви штурмували фортецю хаоситів бійцями Імперської Гвардії, а вже в інший граєте за Ельдарів з Craftworld Ulthwé під командуванням мудрої провісниці Taldeer. Ігровий процес суттєво не змінився у порівнянні з оригінальним Warhammer 40000: Dawn of War. Ви захоплюєте стратегічно важливі точки на полі битви, будуєте енергогенератори та за рахунок отриманих ресурсів розвиваєте власну базу та війська. Цікавою особливістю гри є нова фракція Імперська Гвардія – вперше представлена нам ще в оригіналі.

Скріншот 7 - огляд комп`ютерної гри Warhammer 40000: Dawn of War – Winter AssaultНа відміну від знайомих космічних десантників, ельдарів, хаосу та орків – гвардійці не мали серйозних піхотних підрозділів, а покладалися в основному на потужні моторизовані частини представлені ходунами Sentinel, Химерами, бомбардувальниками, артилерійськими установками Василіск, танками Leman Russ та супер важким штурмовим танком Baneblade.

На превеликий жаль, ця гра має деякі мінуси, що дуже й дуже роздратують вас. Серед них є глюки за рахунок, яких в грі не завантажуються деякі ролики та не спрацьовує перехід від одної раси до іншої під час місій. Але найсуттєвішою проблемою для вас стане наступна критична помилка: "Fatal Scar Error - Execution Paused", що "порадує" вас в четвертій місії компанії "Order" та вже на самому початку компанії "Disorder".

Скріншот 8 - огляд комп`ютерної гри Warhammer 40000: Dawn of War – Winter AssaultІ це просто жах – гра зависає - і все, вам не допоможуть стандартні методи перезавантаження чи перевірки цілісності кешу в Steam. Можете хоч походити з бубном  навколо свого PC, але і ці діяння будуть марними. Прикро, що із-за цього багу можна зіграти лише в три місії компанії "Order". Чому за весь цей час розробники не зробили нічого, щоб хоч якось вирішити цю проблему - нам не відомо.

В цілому Warhammer 40000: Dawn of War – Winter Assault це чудова гра та файне продовження серії, хочеться лише щоб вона працювала нормально, але, на жаль, це не так. Гра не варта того, щоб витрачати на неї свій час та кошти на даний момент або хоча б до того часу поки усі глюки і баги не будуть усунені.

Скріншот 9 - огляд комп`ютерної гри Warhammer 40000: Dawn of War – Winter AssaultВраховуючи ціну в сім доларів, яку вам доведеться сплатити за неї у Steam, ви отримуєте не повноцінний ігровий проект, а лише його частину, що м'яко кажучи, викликає незадоволення. На цьому моменті рецензія добігає кінця – до зустрічі у наступному випуску!

- "If you will not serve in combat, then you will serve on the firing line!"

- "Where is His will needed?"

- "Reporting for duty, Sir!"

- "By the Emperor, we've won!"

Скріншоти комп`ютерної гри Warhammer 40000: Dawn of War – Winter Assault
Скріншот 10 - огляд комп`ютерної гри Warhammer 40000: Dawn of War – Winter Assault

Скріншот 11 - огляд комп`ютерної гри Warhammer 40000: Dawn of War – Winter Assault

Скріншот 12 - огляд комп`ютерної гри Warhammer 40000: Dawn of War – Winter Assault

Скріншот 13 - огляд комп`ютерної гри Warhammer 40000: Dawn of War – Winter Assault

Скріншот 14 - огляд комп`ютерної гри Warhammer 40000: Dawn of War – Winter Assault

Скріншот 15 - огляд комп`ютерної гри Warhammer 40000: Dawn of War – Winter Assault

Скріншот 16 - огляд комп`ютерної гри Warhammer 40000: Dawn of War – Winter Assault

Скріншот 17 - огляд комп`ютерної гри Warhammer 40000: Dawn of War – Winter Assault
 
Огляди комп`ютерних ігор від Михайла Корсуна

Михайло Корсун
головний редактор

Pro Games
m.korsun@ukr.net

© 2015-2019 Усі права захищені