Привіт усім читачам та фанатам комп'ютерних ігор, другий місяць літа вже майже добігає кінця, сподіваємося ви встигли добре відпочити за цей час, а сьогодні на вас чекає черговий огляд гри, а точніше огляд DLC. Чи хтось з вас пам'ятає гру Watch Dogs? Якщо ви вперше про неї чуєте чи хочете освіжити пам'ять та згадати, що ж це був за ігровий проект. Ласкаво просимо до архіву, наш огляд вже чекає на вас - Тож, зустрічайте нашого сьогоднішнього гостя Watch Dogs: Bad Blood – це сюжетне доповнення розроблене канадською студією Ubisoft Montreal та видана французькою компанією Ubisoft тридцятого вересня 2014 року на PC, Xbox 360, Xbox One, PlayStation 3 та PlayStation 4.
Сюжетні події DLC розгортаються у місті Чикаго через рік після фіналу оригінальної гри. Вже з перших хвилин нам презентують знайомого головного героя, але "ура… нарешті це сталося", - прощавай похмурий та майже беземоційний Ейден Пірс - привіт Реймонд Кінні більше відомий вам під прізвиськом "Ті-Бон". Цей вусатий та бородатий хакер, не сидів склавши руки, а весь рік намагався боротися з корпорацією Blume та їхньою інноваційною комп'ютерною системою спостереження під назвою "ctOS".
Зламуючи її тут і там та весь час тікаючи по місту від поліції, головний герой намагається повністю видалити всі відомості про себе з реєстрів, але це йому не вдається. Тож, в один момент, набравшись нахабства, "Ті-Бон" вирішує проникнути до штаб-квартири Blume та довершити справу до кінця, що йому успішно вдається, незважаючи на втручання декількох охоронців. І от нарешті, видаливши усі данні з системи Реймонд збирається покинути Чикаго раз і на завжди, адже його більше нічого тут не тримає, але на заваді стає телефонний дзвінок старого знайомого - Тобіаса Фрюєра, якого несподівано викрадають.
Після нетривалих автомобільних перегонів, "Ті-Бону" таки вдається витягнути друга з рук приватних найманців. Головний герой розуміє, якщо представникам корпорації не склало труднощів так швидко знайшли Тобіаса, не дивлячись на те, що він є завзятим соціофобом, боїться всіх та старається часто не показуватися на людях, то його пошук для них – це лише питання часу. Реймонду Кінні все ще хочеться покинути Чикаго, але зваживши всі обставини та можливості, він вирішує розібратися у цій складній ситуації та убезпечити себе і друзів від небезпеки.
Протягом проходження сюжету доповнення головний герой стикнеться з трьома кримінальними угрупуваннями Чикаго: Chicago South Club – знайомий вам з оригінальної гри мафіозний клан на чолі якого став Найл Куїнн після смерті свого батька Дермота "Лакі" Куїнна; Fixers, що являють собою звичайних найманців, які виконують контракти від різних корпорацій за грошові винагороди та Pawnee Militia – приватна військова організація, яка займається тим, що допомагає представникам певних компаній усунути своїх конкурентів, які спричинили дуже багато проблем.
Іншими словами, ці натреновані вояки не обтяжують себе моральними принципами та розправляються з ворогами жорстоко, не жаліючи нікого, та роблять так, щоб їх ніхто та ніде більше не знайшов, видаляючи всі їхні данні з системи "ctOS". Також, "Ті-Бон" зустрінеться з старим знайомим – хакером на прізвисько Дефолт, цей самовпевнений хвалькуватий базікало особливо не змінився з подій оригінальної гри. До його образу можна додати лише те, що крім роздутого почуття власної важливості та впевненості у власній безкарності в ньому з'явилася краплинка безумства та сильної ненависті.
Сталося це в силу того, що він в свій час отримав по голові поліцейським кийком від Ейдена Пірса чи існує інша причина – дізнаєтеся самі коли дійдете до фіналу. Окрім основної сюжетної лінії на вас чекає ще декілька додаткових завдань, які можна буде проходити соло чи у компанії з другом, адже розробники не полінувалися та зробили спеціально для цього доповнення кооперативний режим на двох. Прикро лише те, що ваш напарник не може обрати якогось іншого персонажа і з вами буде бігати по віртуальним вулицям Чикаго ще один "Ті-Бон".
Якщо вам в один момент набридне рухатися по сюжету гри, то ви можете спробувати витягнути Ейдена Пірса із халепи, зустрітися з лідерами хакерської організації "DedSec" чи допомогти детективу поліції Чикаго – Шейлі Біллінгс у боротьбі з кримінальними угрупуваннями та вуличними бандитами. Приємно радує й те, що розробники змогли додати у гру достатньо мотивації для проходження другорядних завдань, адже окрім грошової винагороди та тегів за які можна відкрити нові костюми Реймонда Кінні ви отримаєте доступ до декількох насправді корисних умінь.
Наприклад, батарея смартфона головного героя буде заряджатися в рази швидше, що дозволить вам зламувати електронні системи ще частіше; у штурмової гвинтівки з'являться бронебійні патрони або ви зможете заблокувати дзвінок у поліцію дистанційно, не використовуючи при цьому jammer. Піддалася змінам й сама структура другорядних завдань і в доповненні вони відрізняються один від одного, а не є одноманітними, як у оригінальній грі. Зазвичай при проходженні цих місій вам ставлять дві цілі, основну та другорядну.
Наприклад, скачати декілька файлів, не піднявши при цьому тривоги або нейтралізувати ціль, не використовуючи зброю, що в свою чергу додає достатньо різноманіття і дозволяє вам експериментувати з можливими способами проходження. Якщо брати до уваги ігровий процес, то слід сказати, що він суттєво не змінився у порівнянні з оригіналом. Ви можете проходити гру, як і раніше, трьома основними способами – стелсом, Rambo Style і взагалі не проникаючи до локації, а зламуючи системи дистанційно за допомогою камер відеоспостереження.
Дерево вмінь залишилося тим самим, але розробники все-таки додали у арсенал головного героя декілька цікавих гаджетів. Першим з яких є два предмети – шокер та гайковий ключ, які "Ті-Бон" використовує для нейтралізації супротивників у ближньому бою, а другим є невеликий іграшковий автомобіль на радіокеруванні з яскравим прізвиськом "Юджин". Він не такий ефективний, як M134 Minigun з Fallout 3, але може доставити вашим супротивникам декілька неприємних сюрпризів: по-перше за його допомогою можна зламувати електронні системи, по-друге при відкритті певного вміння, ви зможете оснастити його шокером для нейтралізації супротивників або потужною вибухівкою С4.
Арсенал зброї залишився таким же великим, як і у оригінальній грі – тут вам все що забажаєте, від пістолетів та гранат, до автоматичних дробовиків і штурмових гвинтівок. Єдиними недоліками даного доповнення є дві речі. Першим є те, що сукупна тривалість сюжету DLC є досить низькою, нам пропонують лише десять місій розбитих на три сюжетні глави. Якщо ви вирішите не виконувати другорядні завдання, а сконцентруєте всю свою увагу на проходженні основної сюжетної лінії – то завершите доповнення досить швидко.
Другим недоліком є ціна в цілих двадцять з половиною доларів, що є достатньо багато на фоні вартості інших ігрових проектів.
В цілому Watch Dogs: Bad Blood є непоганим доповненням з яскраво вираженими плюсами та мінусами. Чи варто витрачати на нього власні кошти та час – кожен вирішуйте для себе сам. Якщо вам сподобався оригінальний Watch Dogs, то спробуйте пограти в це DLC. А ми бажаємо усім нашим читачам удачі та до зустрічі у наступному випуску! |